Menu

Pardubické letiště vyrovnává ztráty

09. 02. 2018

Předběžné hospodářské výsledky společnosti East Bohemian Airport, a.s. naznačují, že společnost v roce 2017 hospodařila, oproti plánu, výrazně úspěšněji.

A to i přes růst nákladů souvisejících jak s nárůstem provozu, tak s převzetím a zahájením provozu nového terminálu. V minulém roce totiž letišti strmě narostl počet odbavených cestujících i cargo doprava.
„Díky dobré obchodní politice a efektivnímu řízení nákladů se nám podařilo snížit ztrátu před zdaněním oproti plánu na méně než polovinu. Po odečtení úroků, daní a odpisů by měl být náš výsledek výrazně lepší než jsme očekávali a naše bilance téměř vyrovnaná,“ řekla Hana Šmejkalová, ředitelka pardubického mezinárodního letiště.
Mezinárodní letiště Pardubice po velkém propadu v roce 2016, kdy klesl počet cestujících na 31 149, loni odbavilo 88 490 (nárůst o 184 procent). O 88 procent stoupl objem nákladní dopravy a o více než třetinu stoupl počet pohybů letadel. V letovém řádu loni přibyly nové destinace, vedle dovolenkových letů také pravidelné linky do Londýna a do Ruska.
„Letos přidáváme tři nové destinace, kromě pravidelné linky do španělského Alicante se bude z Pardubic v létě opět létat do turecké Antalye a řeckého Heraklionu. Již dnes ale jednáme o dalších destinacích, které by měly rozšířit nabídku v roce 2019,“ dodala ředitelka. Od konce ledna je v provozu nový terminál. Během osmi dnů od zahájení z něj bylo odbaveno již osm letadel. Frekvence letů se zvýší již 26. března, kdy odletí první spoj směr Alicante a výrazně pak s nástupem letních dovolených.

www.airport-pardubice.cz

Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials