Menu

Muzeum Smyslů oslaví mezinárodní Muzejní Selfie den

03. 01. 2019

Muzeum Smyslů v Praze a jeho další zahraniční pobočky ve Splitu a Bukurešti se chystají 16. ledna 2019 oslavit mezinárodní Muzejní Selfie den neboli "Museum Selfie Day". Muzea Smyslů tímto zvou své návštěvníky k pořízení své vlastní fotografie tzv. selfie v prostorách muzea a k jejímu sdílení na sociálních sítích s hashtagem #museumselfie či #MOSmuseumselfieday.

Muzejní Selfie den poprvé zorganizoval londýnský nadšenec umění Mar Dixon v roce 2014 a od té doby se tato kreativní událost slaví po celém světě. Návštěvníci jsou vybízeni k tomu, aby se v muzeu bavili a zároveň si užívali umění jako takové, vědu, fotografii a další umělecké formy vyjádření. 
Interaktivní výstava Muzea Smyslů představuje světy smyslů – zraku, čichu, hmatu a sluchu. Výstavní prostor inspiruje návštěvníky k pozorování, přemýšlení a zkoušení si, jak jednotlivé věci fungují. Průchozí instalace, objekty, na které si můžete sáhnout či interaktivní exponáty představují koncept výstavy hravou formou. Myšlenkou výstavy je zapojit nejen návštěvníkovu mysl, ale také jeho smyslovou soustavu. Účelem jedinečně sestavené expozice je předávat vědomosti, stejně jako probouzet v návštěvníkovi jeho kritické myšlení. Důraz je kladen zejména na učení hravou formou a samotné experimentování. Unikátní muzejní exponáty a jednotlivé interpretace průvodců mají pozitivní dopad na návštěvníkovu zvídavost. Muzeum Smyslů vítá nejen dospělé návštěvníky, ale i rodiny s dětmi.
Muzeum Smyslů se zapojí do celosvětové akce Muzejní Selfie den, protože věříme, že tím podpoříme návštěvnost muzeí obecně. Společně tak upozorníme na důležitost kulturního dění v životě každého z nás. Rádi bychom Vás pozvali do našeho muzea na Mezinárodní Selfie den. Muzeem Vás provedou naši koordinátoři v zajímavých kostýmech.
Připravila Lidija Kovařík.

www.muzeumsmyslu.cz


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar