Menu

Ministryně Klára Dostálová navštívila Jihočeský kraj

22. 02. 2019

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová 22. února zavítala do jižních Čech. Na jednání s hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou společně probraly klíčové aktivity v regionu. Posléze ministryně navštívila projekty, které mohly být realizovány díky podpoře Ministerstva pro místní rozvoj.

„Jihočeský kraj patří k nejnavštěvo­vanějším oblastem naší republiky. A protože jsme si do dalšího programového období dali za cíl mířit dotace co nejúčelněji, tak i díky jednání s paní hejtmankou a dalšími kolegy, mám konkrétní informace, do jakých problematických míst finance směřovat. Připravujeme například IROP II, který chceme postavit na dobrých zkušenostech a konkrétních potřebách území,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
Ministryně se svými jihočeskými partnery řešila mimo EU projektů i chystanou rekodifikaci stavebního práva a také cestovní ruch. Stihla i návštěvu chemické a přírodovědecké laboratoře v Gymnáziu Česká. Výjezd do regionu pak zakončila prohlídkou úspěšných projektů. Přístavu Hluboká nad Vltavou a místní ZOO Ohrada.   
Připravil Vilém Frček.

www.mmr.cz

 
 

Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new