Menu

Memorandum o exkluzivní spolupráci v oblasti kongresového průmyslu

13. 04. 2024

<img alt="" />Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze (FMV VŠE)
a Prague Convention Bureau (PCB) podepsaly memorandum o exkluzivní spolupráci v oblasti kongresového průmyslu. Tento slavnostní akt se uskutečnil 10. dubna na FMV VŠE a otevírá dveře k novým možnostem pro studenty i profesionály v tomto dynamicky se rozvíjejícím odvětví.

Memorandum o spolupráci symbolizuje spojení akademické sféry s praxí v MICE odvětví (z anglického Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) a zavazuje se k podpoře vzdělávání, výzkumu a praktického uplatnění. Tato spolupráce nabízí studentům příležitosti pro stáže, praxi a zapojení do výzkumných projektů přímo ve spolupráci s odborníky z praxe.

Hlavní body spolupráce zahrnují:
► Výměnné programy a stáže pro studenty: Studenti Fakulty mezinárodních vztahů budou mít přístup k exkluzivním stážím
     a pracovním příležitostem v kongresovém průmyslu, které jim nabídne PCB a její členské organizace.
► Společné výzkumné a vzdělávací projekty: Kooperace se zaměří na společný výzkum a vývoj vzdělávacích programů,
     které reflektují aktuální potřeby a trendy v kongresovém průmyslu.
► Expertní přednášky a workshopy: Oboroví lídři a experti z PCB budou pravidelně přispívat do vzdělávacího procesu
     na Fakultě mezinárodních vztahů prostřednictvím hostujících přednášek a workshopů.

Docentka Martina Jiránková, děkanka Fakulty mezinárodních vztahů VŠE, uvedla: „Toto partnerství s Prague Convention Bureau otevírá našim studentům dveře do světa plného možností v kongresovém průmyslu. Jsem pevně přesvědčena, že spolupráce mezi akademickou sférou a předními oborovými představiteli, jako je PCB, je klíčová pro budování silné budoucnosti v tomto odvětví."

Roman Muška, ředitel Prague Convention Bureau, dodal: „Podpora vzdělávání a výchova nových talentů, kteří najdou uplatnění v kongresovém průmyslu je jedním ze strategických cílů PCB,
a proto nás velice těší, že dnešním podpisem memoranda stvrzujeme oboustranný zájem významně rozšířit naši dosavadní spolupráci, a to zejména v oblasti stáží pro studenty a společných výzkumných a vzdělávacích projektů.”  

Toto partnerství představuje závazek obou institucí k podpoře excelence a inovace v kongresovém průmyslu a slibuje, že bude sloužit jako most mezi teorií a praxí pro studenty, kteří se chystají vstoupit do tohoto vzrušujícího odvětví.
Připravila Hana Krejbichová.

www.pragueconvention.cz
www.fmv.vse.cz

pcb_log_2   fmv_ve_log

Archiv