Menu

Království lesa na Lipně zahajuje denní provoz

27. 04. 2024

Největší lesní hřiště na Šumavě, Království lesa, otevírá po zimní sezóně své brány pro denní provoz. Slavnostní otevření se bude konat v sobotu 27. dubna jako velká oslava pro celou rodinu. Na návštěvníky čeká bohatý program plný her a soutěží pod vedením lišáka Foxe, atraktivní ceny, zábavný kejklíř Slávek, chůdaři, Bibibum a mnoho pohádkové zábavy. K přání úspěšné sezóny se navíc připojí i populární youtuber Jakub Destro!

V Rodinném areálu Lipno sezóna nikdy nekončí a v sobotu 27. dubna naopak začíná v dětském ráji plném zábavy, Království lesa. Po víkendovém provozu v dubnu zde startuje denní provoz tohoto oblíbeného lesního hřiště, a to se neobejde bez slavnostního dne pro celou rodinu. Program odstartuje již v deset hodin dopoledne. Na místo se pohodlně dostanete buď lanovkou Lipno Express, Stezkabusem, nebo příjemnou procházkou z nedalekého parkoviště P2. Pro ty z vás, kteří využijete dopravu lanovkou, nebo Stezkabusem, doporučujeme využít centrální parkoviště P1. Obě parkovací plochy jsou zdarma.

Tiskový mluvčí areálu Jiří Gruntorád prozradil, co návštěvníky kromě bohatého zábavného programu čeká: „Těšit se můžete na dobrodružství v rozlehlých lanových centrech inspirovaných stezkami zvířat, na Království zvířátek, kde nám přibylo pár nový obyvatel. Například králík divoký, český strakáč nebo drobné ptactvo. A nebojte, nebudou chybět ani všemi oblíbené kozičky.“

V květnu a červnu si navíc v Království lesa pro své návštěvníky s dětmi přichystali víkendové animační programy. Ty startují vždy v jedenáct dopoledne v lesních dílničkách Modřínek a jsou zdarma. Ideální pro rodiče, kteří si chtějí užít trochu zaslouženého volna.

Dopřejte si adrenalin i jízdu z kopce
Zimní spánek už se blíží ke konci nejenom v Království lesa, ale i v místním lanovém parku. Zážitkové lezení, zdolávání překážek, ale třeba i oblíbený adrenalinový přejezd nad rybníčkem si můžete dopřát také od soboty 27. dubna. A nebojte se, v lanovém parku najdete několik okruhů pro začátečníky i pokročilé a vše vám vysvětlí špičkově vyškolení instruktoři. Kdo na lezení moc není, ale miluje vítr ve vlasech, může využít sjezdové koloběžky od Stezky korunami stromů a na lipenské náměstíčko si sjet po nádherném pětikilometrovém úseku vedeném jak po silnici, tak lesem. Mimo to si v půjčovně můžete vypůjčit kolo, elektrokolo, silniční koloběžku, inline brusle, nebo třeba loď.

Ochutnejte luxusní vafle, nebo pralinky
Až vám po všech zážitcích vyhládne, zastavte se v restauraci Stodola. Místní kuchařský tým připravil pro návštěvníky na tento víkend vafle na mnoho způsobů. Nebude chybět klasika s ovocem a zmrzlinou. Ovšem bubou i slané varianty s trhaným masem, nebo například kozím sýrem. Zákusek si pak naplánujte v cukrárně Povidloň, kde si pro vás šéfcukrář Mandys připravil 20 druhů pralinek. Víkend na Lipně nebude mít chybu.
Připravil  Jiří Gruntorád.

www.kralovstvilesa.cz
kralovstvi_lesa_log

Archiv
Česká chuťovka