Menu

Kam se můžete po 1. květnu nechat unášet na Baťově kanále

18. 04. 2024

Kdo z vás už poznal krásy vodní cesty Baťův kanál? Nečekejte na letní prázdniny a vyplujte již po slavnostním otevření. Od 1. 5. si můžete užívat víkendové plavby na této technické památce. Náš tip: „Zakotvěte" v některém z blízkých ubytovacích zařízení a pro zpestření pobytu na Slovácku si zajeďte třeba na kafíčko či prohlídku zámku. Tak šťastnou plavbu!

V roli kapitána
Baťův kanál a jeho okolí můžete poznat pěkně zblízka, a to díky projížďce na motorové lodi. Stačí si ji pronajmout na hodinu, dvě, půlden či celý den a poté bude záležet jen na vás, zda se vydáte po proudu nebo proti. Každopádně oběma směry je co vidět.

Hausbót
Kdo z vás už strávil noc na lodi? Pokud ne, hausbóty jsou ideální volbou. V klidu a pohodě můžete proplouvat mezi přístavišti a ve spojení s kolem můžete navštívit také turistické cíle a zajímavosti v okolí. 

Hřiště hraček – pěšky 555 metrů od přístaviště Napajedla
Kdy naposledy jste hráli „Člověče nezlob se?" Zastavte se v Muzeu Napajedla a navštivte expozici Hřiště hraček v prostorách Nového Kláštera.

Hotel Chmelnice – pěšky 662 metrů od přístaviště Napajedla
Kvalitní kuchyně je na Chmelnici prioritou.  K tomu skvělé pivo či příjemný relax v pivních lázních. Chmelnice v Napajedlích je tím pravým místem pro gurmánství i odpočinek.

Skleníky Spytihněv – pěšky 150 metrů od přístaviště Spytihněv
Po proudu řeky Moravy, hned za jezem ve Spytihněni, se nachází rekreační areál Skleníky. Ubytovat se můžete v moderních bungalovech a zábavu ve volném čase zajistí adventure minigolf, bazén i beach volejbal. 

Coffeespot – pěšky 805 metrů od plavební komory Babice
Cítíte tu lahodnou vůní? Tak to máte správný kurz, přímo do pražírny Coffeespot v Babicích. Vstupte a vychutnejte si výběrovou kávu z české rodinné pražírny.  K tomu kvalitní zmrzlinu nebo čoko pralinku od Janka.

Hudební nářez – pěšky 50 metrů od přístaviště Kunovský les
Kdo z vás už plul na hudební festival na loďce? Jedinečnou příležitost máte 17. 8. V Zašívárně U Osla, u přístaviště Kunovský les, se v rámci Punkydonkey fest představí multižánrové kapely a o nevšední hudební zážitek nebude nouze. Tak doražte, Oslík Medard se na vás už těší.

Na Baťův kanál i s kolem
Baťův kanál je lemován páteřní cyklostezkou dlouhou víc jak 80 km. Téměř na každé plavidlo si můžete vzít svůj bicykl a poznat tak blízké i vzdálenější okolí vodní cesty ze sedla kola.

Na kole 5, 8 km od přístaviště Uherský Ostroh – Slovácký dvůr
Příjemnou zastávkou jistě bude Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi. Ochutnáte tradiční českou kuchyni a v případě zájmu se můžete ubytovat ve vinařské búdě či sudu.

Na kole 6, 2 km od přístaviště Uherský Ostroh – Hotel U Racka
Hotel U Racka v Ostrožské Nové Vsi vám nabídne výtečnou kuchyni. Posedět můžete v jednom ze zahradních altánků a vhod jistě přijdou napečené dobroty.

Pěšky 147 metrů od přístaviště Uherský Ostroh – Prohlídka zámku v Uherském Ostrohu
V galerii i podzemí zámku v Uherském Ostrohu jsou pro vás připraveny netradiční expozice. Vystoupejte také až do věže a rozhlédněte se do okolní malebné krajiny.
Připravila Eva Klementová.

www.slovacko.cz/batacanal/ 
www.batacanal.cz
www.facebook.com/batacanal/

  

Archiv