Menu

Jubilejní 10. ročník charitativní akce MDA RIDE

12. 06. 2018

Václavské náměstí ožije zvuky motorů známých značek. Ppod heslem „Jedeme v tom s Vámi!“ se 16. června 2018 na Václavském náměstí v Praze uskuteční 10. ročník charitativní akce MDA RIDE. Cílem je pomoci lidem s nervosvalovým postižením známým pod označením svalová dystrofie. Náměstí ožije zvuky motocyklů Harley-Davidson, vozů Ford Mustang Riders Clubu a veteránů z 1st Veterán US Car Clubu. Vše doprovodí kulturní program pro celé rodiny, spanilá jízda Prahou, workshopy a početné stánky partnerů akce.

„Máme velkou radost, že v roce jubilea začneme celý program již v pátek 15. června večer, kdy na pódiu vystoupí mimo jiné kapela Queenie, jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě.“ uvádí Michal Veber, moderátor celé akce.
MDA RIDE je největší motocyklová charitativní akce v České republice, která je spojená s veřejnou sbírkou, jejíž výtěžek putuje na pomoc lidem postiženým svalovou dystrofií, sdružených v Asociaci muskulárních dystrofiků ČR a Parent Project. Za předchozích 9 let tak MDA RIDE věnoval téměř 5 milionů korun a pomohl financovat 264 projektů.
“Hlavním bodem programu bude tradiční Spanilá jízda Prahou, která odstartuje ve 14 hodin. Společné vyjížďky jezdců na motocyklech všech značek a velikostí se zúčastní také nemocní svalovou dystrofií ve vozech našich partnerů,” uvádí Josef “Káďa” Kadeřábek, zakladatel a předseda MDA RIDE, a uzavírá: “Svalová dystrofie je málo známá, ale velmi těžká a zákeřná nemoc. A právě proto je pro nás důležité, že se díky naší akci daří nejen vybrat peníze na podporu nemocných, ale také informovat o této nemoci širší veřejnost."
Mimo vystoupení skupin Strahov, Tram 69, Queenie, Petra Vondráčka s Lokomotivou nebo showmena Vládi Hrona se bude dražit košile v designu Harley-Davidson, vlastnoručně podepsaná legendárním Willie G. Davidsonem, motocyklovým návrhářem a bývalým senior vice presidentem společnosti Harley-Davidson Motor Company. Proběhne také slavnostní křest nové knihy „Duchennovi jezdci aneb Život se svalovou dystrofií“ okořeněný autogramiádou autorů. Kromě možnosti se zúčastnit početných workshopů, zde bude možné se vyfotit na stroji Harley-Davidson. Nebude chybět stánek s líčením firmy Dermacol, výstavka strojů s motory Briggs and Stratton, stánek s kávou Illy a mnoho dalších.
Připravil Josef Káďa Kadeřábek.

www.mdaride.cz

Archiv