Menu

Ceny Gloria musaealis za rok 2023

21. 04. 2024

Do 22. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaelias, který společně vyhlásily Ministerstvo kultury, Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Český výbor ICOM, z. s., přihlásilo 60 institucí celkem 93 projektů
Nejsilnější kategorií se stala Muzejní výstava roku 2023 (45 projektů), následovaná kategoriemi Muzejní publikace roku 2023 (33 projektů) a Muzejní počin roku 2023 (15 projektů).

Slavnostní předávání Cen Gloria musaealis za rok 2023 se uskuteční v úterý 14. května 2024 od 14 hodin ve Smetanově síni Obecního domu.

Akce se koná pod záštitou náměstka primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury, cestovního ruchu, památkové péče, výstavnictví a péče o zvířata JUDr. Jiřího PospíšilaPar­tnerství ceremoniálu přijaly Obecní dům, a. s., Český rozhlas, Národní muzeum, AV MEDIA SYSTEMS, a. s., a Three Brothers ProductionHlav­ním mediálním partnerem akce se již pošesté stala Česká televize, mediálními partnery jsou opět i Český rozhlas Dvojka a internetový portál a časopis PROPAMÁTKYStre­am a záznam vyhlášení budou zajišťovat AV MEDIA EVENTS, a. s.

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – agenturou CzechTourism byla připravena prezentace všech oceněných projektů v jednotlivých ročnících sou­těže, která je k dispozici na gloriamusaealis­.cz a také na portálu Kudyznudy.czO­ceněné projekty ve 22. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis budou prezentovány i v rámci Národního zahájení Festivalu muzejních nocí, jehož 20. ročník bude odstartován v pátek 17. května 2024 od 14.00 hodin v Pardubicích­Obě akce se konají u příležitosti Mezinárodního dne muzeí (18. května).
Připravila Vendula Potůčková Jurášová.

www.gloriamusaealis.cz
www.cz-museums.cz

   

Archiv