Menu

52. Hudební festival A. Dvořáka Příbram - ročník změn, přesunů a stále živé naděje

04. 05. 2021

Původní termín z loňska přesunutého 52. ročníku tradičního svátku klasické hudby v milovaném regionu Antonína Dvořáka byl navzdory víře a odhodlání pořadatelů znovu odložen. V důsledku přetrvávajících opatření v souvislosti s pandemií COVID-19 byla zahájena řada jednání o náhradních termínech koncertů ve snaze odehrát maximum plánovaných vystoupení v letošním roce.

O nových termínech se příznivci příbramského festivalu dozvídají postupně z internetových stránek i facebookového profilu. Každý, kdo navštíví www.facebook.com/hfad nebo www.hfad.cz, se může přesvědčit, že se již podařilo přesunout velkou část plánovaných koncertů 52. ročníku. „V následujících dnech budeme informovat o přesunech dalších koncertů na letní a podzimní termíny, případně dle dohody s jednotlivými ansámbly zvážíme možnost realizace koncertu formou open air. Koncerty plánované jako open air (Skety 29. 5. 2021 a Opereta gala 5. 6. 2021)  ponecháváme prozatím v jejich původních termínech a budeme doufat, že do konce května nastane situace, která nám umožní jejich realizaci,“ upřesňuje ředitelka festivalu Albína Dědičík Houšková.

I v tomto nepříliš šťastném období se přece jen objevují i pozitivní zprávy. Velkým povzbuzením je fakt, že se podařilo s úspěchem realizovat několik dílčích doprovodných akcí. „Máme velkou radost, že se do putování Po stopách Antonína Dvořáka přihlásilo nečekané množství účastníků, a to zdaleka nejen dětí z 1. stupně ZŠ, pro které byla tato akce primárně připravena, ale také rodin s dětmi či seniorů. V současné době již také přicházejí na adresu pořadatele festivalu obrázky dětí, účastnících se 5. ročníku výtvarné soutěže. Kompoziční soutěž pro skladatele do 40 let byla uzavřena a teď je na porotě v čele s přední českou skladatelkou Sylvií Bodorovou, aby z přihlášených skladeb vybrala vítěznou,“ doplňuje Mgr. Houšková.

Vstupenky na přesunuté koncerty zůstávají v platnosti, nicméně v případě, že by nový termín nevyhovoval, bude možné vstupenky vrátit na prodejní místo, případně vstupenky zakoupené on-line stornovat přímo u Ticketportal­.cz.  Veškeré informace o vstupenkách najdete zde: https://www.hfad.cz/vstupenky/

„Děkujeme za přízeň, kterou nám projevujete, a pevně věříme, že se letos přece jen potkáme při živé kultuře a užijeme si společně fantastická vystoupení na počest Mistra Antonína Dvořáka. My i nadále pro to budeme dělat maximum,“  ujišťuje příznivce klasické hudby a fanoušky Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram Albína Dědičík Houšková.
Připravila Radka Svobodová.

www.hfad.cz
www.facebook.com/hfadpribram
www.czech-festivals.cz

Czech Specials
Side VSH