Menu

Začíná mezinárodní festival klasické hudby Třeboňská nocturna 2021

06. 07. 2021

Adama Plachetku s Kateřinou Kněžíkovou, Lobkowicz trio, Kalabis Quintet, program Flétna u dvora Bedřicha II. Velikého, ale i Baladu pro banditu v podání Jihočeské filharmonie s herci divadla Husa na provázku, představí v nadcházejících dnech festival Třeboňská nocturna.Mezinárodní hudební festival se v jihočeské Třeboni odehraje již poosmnácté a to ve dnech 6. - 10. července v prostorách zámecké Konírny, městského úřadu i divadla J. K. Tyla. Koncerty bude provázet moderátorka Martina Kociánová.

“Letošní ročník letního festivalu bude nepochybně výjimečný. Uskuteční se v době značného rozvolňování proticovidových opatření a na ohlasech je znát, že lidem klasická hudba, a kultura jako celek, chyběly. Festival navíc oslaví již 18. ročník! A nastanou i změny personální, zakladatel Třeboňských nocturen a zároveň festivalový ředitel, pan Miloš Končický, předává po téměř 25 letech svoji funkci, ” říká Irma Mrázková za Spolek Třeboňská nocturna.

Festival zahájí 6. července v třeboňské zámecké Konírně program Flétna u dvora Bedřicha II. Velikého v provedení francouzského flétnisty Philippa Bernolda a Jana Ostrého s doprovodem cembalistky Barbary Marii Willi.

Divadlo J. K. Tyla bude 7. července hostit renomované Lobkowicz trio, v obsazení Jan Mráček (housle), Lukáš Klánský (klavír) a Ivan Vokáč (violoncello), o den později vystoupí na malém zámeckém nádvoří vynikající dámský dechový Kalabis Quintet.

V pátek 9. července rozezní nádvoří městského úřadu legendární představení Balada pro banditu se sólisty Evou Vrbkovou, Igorem Orozovičem, Daliborem Bušem a Gabrielou Vermelho s doprovodem Jihočeské filharmonie pod vedením Vojtěcha Spurného. 

Letní část Třeboňských nocturen zakončí  v sobotu 10. července Pocta Emě Destinnové se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, basbarytonistou Adamem Plachetkou a Jihočeskou filharmonií s dirigentem Davidem Švecem.

Vstupné je možné zakoupit na festivalovém webu či přes prodejní síť Ticketstream, osobně pak na informačních centrech měst Třeboň a České Budějovice, či před začátkem koncertů přímo na místě konání. V prodeji jsou také celofestivalové permanentky za 1.450,- Kč, které lze koupit v Turistickém informačním centru Třeboně na Masarykově nám. 1. Držitelé průkazu ZTP mohou uplatnit 50% slevu.

V letošním roce se festivalu opět dostalo významné podpory Jihočeského kraje, města Třeboně, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury, Renomie i podpory firem a jednotlivců. Mediálním partner festivalu je Český rozhlas České Budějovice.

www.trebonskanocturna.cz
www.facebook.com/trebonskanocturn

aMHF TN 2021 - Kalabis Quintet | Třeboň a okolí - Třeboňsko.cz


 Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba