Menu

Víc jak 20 milionů hostů v Česku přenocovalo v hromadných ubytovacích zařízeních

08. 02. 2018

Obliba České republiky rostla významně i v roce 2017, kdy hranice vykázaného počtu hostů přesáhla poprvé v historii 20 milionů ubytovaných v rámci hromadných zařízení.
Nárůst je patrný jak v rámci domácí návštěvnosti o 7,7 %, ale také zahraničních návštěvníků o 8,1 %. Zvýšil se i počet přenocování, kdy počet nocí dosáhl 53,3 milionu, což bylo o 3,6 milionu více než v předchozím roce. Pozitivní výsledky vykazují všechny regiony České republiky. Tradičně se ve vysokých číslech drží Jihomoravský kraj, kde se návštěvnost zvýšila o 14,6 % příjezdů a 14,9 % přenocování. Více než 10% hranici ve zvýšení příjezdů dosáhly další čtyři kraje, a to Plzeňský, Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský.
Nejvíce zahraničních turistů k nám míří tradičně z Německa, a to v počtu téměř 2 miliony. Dále pak Slováci s nárůstem 7,2 %, Polsko s nárůstem 6,9 %. Dle údajů se vrací i dříve početní návštěvníci z Ruska, kdy jich přijelo do České republiky o 35,3 % více než v roce 2016. Návrat je postupný také u hostů z Ukrajiny a potěšující je nárůst turistů z pobaltských zemí - Estonska, Litvy a Lotyšska, kde 12% nárůst představuje více než 100 tisíc turistů. Pozitivně se vyvíjí počet příjezdů zejména turistů z Jižní Koreje o více než 28,2 % a dále pak ze Spojených arabských emirátů a Saudské Arábie, kde čísla dosahují téměř 20% nárůstů. Velmi propagovaná Čína, se kterou má Česká republika navázáno několik přímých linek, dosahuje také navýšení v počtu turistů. Celkově jich v loňském roce přijelo již 491 648, což je o 38 % více.
Připravila Asociace cestovních kanceláří ČR.

www.ackcr.czNepřehlédněte


Doprava

Travel Service získal první Boeing 737 MAX

Letecká společnost Travel Service zařadila do své flotily první Boeing 737 MAX 8 a patří mezi první letecké společnosti na světě, které 737 MAX získaly.

02. 02. 2018

číst dál


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar