Menu

Vaše dovolená na Vysočině bude originální a nová

08. 07. 2020

milovsk_naun_stezka_pbh_krajiny_pod_tymi_palicemi

Vaše letošní dovolená na Vysočině
může být originální a nová. Vyzkoušejte některý z tematických balíčků připravených turistickou destinací Koruna Vysočiny. Připravované balíčky figurovaly mezi desítkou TOP oceněných příspěvků letošní soutěže Vysočina – nejlepší dovolená. Léto začíná a my vás zveme do regionů Koruny Vysočiny – Bystřicka, Novoměstska, Nedvědicka a Žďárska.   


Malebná a přívětivá. Taková je destinace Koruna Vysočiny, která se hrdě rozpíná od pomezí Jižní Moravy až po Pardubický kraj. Destinace zahrnuje okouzlující přírodu Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy a Svratecké hornatiny. Doby minulé zanechaly na našem území úžasnou koncentraci hradů a opevněných sídel. Minulost se zrcadlí i v četných stavbách lidové architektury. Nesmírně pestrá je také sakrální architektura. Máme pohádkové hrady i památku UNESCO. Duší a podstatou regionu ale napříč časem stále zůstává sama příroda. Vydejte se s námi za poznáním a zážitky v Koruně Vysočiny. Co nového vás u nás čeká? 

Turistická hra Putování za sochami Michala Olšiaka po Koruně Vysočiny patří mezi oceněn
é projekty a je určena nejen pro rodiny s dětmi. Zábavnou formou provádí po regionu Koruny Vysočiny i ty nejmenší turisty. Samotná hra spočívá ve sbírání razítek, která jsou k dispozici na předem určených kontaktních místech. Za 15 razítek v průkazce si můžete vyzvednout na Turistických informačních centrech malý dárek. Kromě informací, jak se k jednotlivým sochám dostanete, obsahuje průkazka i tipy na další zajímavá místa nebo na oběd. Pokud chcete putovat s námi, vyzvedněte si průkazky u ubytovatelů v našem regionu nebo v TIC. Více informací také najdete na www.korunavysociny.cz   

banner_putovn_po_sochch_michala_oliaka

K Vysočině neoddělitelně patří tradice a řemesla. Jedno z řemesel, které můžete vidět v Koruně Vysočiny je sklářství. Další pozvánka k nám je tedy za poznáním. Připravujeme okruh zaniklých skláren, které lze navštívit autem, na kole či pěšky. Abyste celý program zvládli, je potřeba si pro pobyt u nás vyhradit alespoň 3 dny. První den vás zavedeme po nejzajímavějších místech sklářské historie, kterou zakončí procházka naučnou stezkou o sklářství a milovském sklu. Pro další dny máte na výběr, zda budete cestovat za sklářským řemeslem na kolech nebo pěšky. Pro obě varianty jsme vytvořili zajímavé okruhy, které vás kromě návštěvy zaniklých skláren provedou nádhernou krajinou CHKO Žďárských vrchů. K celému programu nechybí ani tipy oběd, informace o půjčovnách kol, či upozornění na regionální produkty Vysočiny. Asi největší zajímavostí jsou exkurze do místních skláren v Karlově a Škrdlovicích. Kromě prohlídky skláren můžete navštívit sklářskou galerii, nebo si vyzkoušet malování na sklo. Pokud chcete strávit svou dovolenou aktivně, Koruna Vysočiny sklářská je rozhodně ten pravý tip! 

O tom, že Vysočina nejen ctí tradice, ale také jde s dobou, vás přesvědčí další z našich TOP tipů na nejlepší dovolenou. Připravili jsme speciální program pro ty, kteří si rádi na dovolené uloví opravdu dobré selfie. Instagramová stezka vás k vysněným fotkám doslova přivede. Připravili jsme tři různé trasy a každá z nich má něco do sebe. Trasa pro pěší vás zavede po krásách údolí řeky Svratky a na skalní vyhlídky Svratecké hornatiny. Selfie z nejkrásnější vyhlídky Hraběcí stolek rozhodně získá spousty srdíček na vašem FB či Instagramovém účtu. Na další den je vytipovaná dlouhá stezka pro kolo. Pokud nejste zcela zdatní, v obci Vír, kde je doporučené východisko, si můžete půjčit elektrokolo v ADREX Base Camp. Kdo by nestál o selfie s Chudobínskou borovicí, pro kterou hlasovalo 47 000 Čechů v soutěži Evropský strom roku? Stezka vás ale zavede také na nádherné vyhlídky na hrad Pernštejn, nebo do restaurace Mitrovský Angus, kde můžete ochutnat steak ze skotu, který se pase na čistých loukách Vysočiny. Třetí stezka jde cestou adrenalinovou. Radost ze zdolání ferrat bude čišet z vás i z vašeho selfie! 

vr-vyhldka_klubaice_jindich_marin_mal

Pokud jsme se tak úplně netrefili do vaší představy ideální dovolené, rozhodně doporučujeme navštívit turistický portál Koruny Vysočiny,
www.korunavysociny.cz, kde si to své najde úplně každý!  Dovolená v Čechách je dovolená na Vysočině!
Připravila
Oľga Königová.

www.korunavysociny.cz

 Czt