Menu

V emirátu Ras Al Khaimah uskuteční vůbec první akce asociace

30. 04. 2021

V listopadu letošního roku se v emirátu Ras Al Khaimah uskuteční vůbec první akce asociace "HIGHLANDER" v zemích GCC. HIGHLANDER, jediná certifikovaná mezinárodní turistická asociace na světě, je všeobecně známá svými jedinečnými turistickými akcemi. V současné době se každoročně pořádá 20 unikátních turstických podniků v 15 zemích světa. Ras Al Khaimah se tak připojí k ikonickým místům jako je Rakousko, Bosna, Chorvatsko, Egypt, Řecko, Rusko a Portugalsko, kde HIGHLANDER pořádá pěší túry považované za nejvýznamnější události v rámci celosvětové turistické komunity.Emiráty se dlouhodobě zasazují o rozvoj přírodní turistiky, a proto je toto partnerství se společností HIGHLANDER o to významnější. Vize společnosti HIGHLANDER a její globální komunity se řídí zásadami udržitelného cestovního ruchu prosazující pravidlo "Leave No Trace", které rezonuje s cily Ras Al Khaimah na ochranu životního prostředí. Pro úvodní ročník je připravena trasa z Wadi Ghalilah do Shimalu, která mezinárodní návštěvníky a místní turisty povede po vyznačených trasách, z nichž více než polovina se nachází mimo původní stezky. Účastníci si na základě svých zkušeností a úrovně zdatnosti mohou zvolit buď třídenní trasu HIGHLANDER55 dlouhou 55 km a nebo dvou denní trek HIGHLANDER Experience dlouhý 30 km. Obě trasy vedou malebným a současně drsným terénem horské krajiny Ras al Khaimah a jsou tak  fyzickou výzvou pro všechny účastníky. Každý turista musí být odhodlán chránit přírodu s cílem dokončit túru tak, aby po sobě nezanechal žádnou stopu kromě otisků nohou a fotografií zachycujících úchvatné výhledy na horskou krajinu.

Ačkoli jsou na trasách HIGHLANDER55 a HIGHLANDER Experience stanoveny pro jednotlivé úseky časové limity, nejedná se v tomto případě o závod - cílem je prokázat vytrvalost a odolnost. Během treku nocují účastníci ve vlastních stanech. Je to jedinečná příležitost vyměnit si tak zkušenosti a zážitky s ostatními turisty. Součástí programu jsou i přednášky na téma „Leave No Trace“, cestovatelské besedy, hodiny jógy a možnost seznámit se s místními tradicemi a bohatou kulturou emirátu.

Bezpečnost je na prvním místě a tak bude mít tým HIGHLANDER na trase a kontrolních stanovištích k dispozici organizátory a stanoviště první pomoci.

Pochody asociace  HIGHLANDER se konají po celém světě a sdílejí vizi posílit význam outdoorových aktivit pro duševní a fyzickou pohodu a zvýšit povědomí o důležitosti zachování a ochrany přírody pro budoucí generace. Tato tradice byla uvedena v život v Chorvatsku v roce 2017 a od té doby se rozrostla v přední turistickou sérii, která spojuje všechny, kdo mají rádi přírodu.

Raki Phillips, výkonný ředitel Ras Al Khaimah Tourism Development Authority, řekl: "Ras Al Khaimah je mezi turistickou komunitou ve Spojených arabských emirátech velmi oblíbený a v tomto duchu naše partnerství s mezinárodně uznávanou společností HIGHLANDER přiblíží náš úchvatný horský terén celosvětovému publiku. Tato událost je příkladem jedné z našich nových, udržitelných a na  přírodu zaměřených aktivit. Naším cílem je najít způsoby, jak našim návštěvníkům přiblížit přírodní krásy našeho emirátu a současně chránit jeho rozmanité okolí pro další generace, které se z něj budou těšit po mnoho let. Nemůžeme se dočkat, až si všichni užijí toto nové dobrodružství na Jebel Jais."

Fadi Hachicho, generální ředitel společnosti HIGHLANDER SAE a zakladatel společnosti Adventurati Outdoor, dodal: "Na přenesení našich aktivit do Ras Al Khaimah jsme nesmírně hrdí, protože drsný horský terén a závazek Emirátů k udržitelnému cestovnímu ruchu se velmi dobře shodují s naší filozofií . Budujeme mezinárodní komunitu HIGHLANDER, která ztělesňuje filozofii  "Take only pictures and leave only footprints", a Ras Al Khaimah je pro nás dokonalým novým partnerem. Již nyní se zabýváme možností uspořadat zde ročně více akcí, pokaždé na nové trase; v emirátu se skrývá velký potenciál."

Oznámení o akci bylo spojeno úspěšnou předpremiérou pro komunitu outdoorových dobrodruhů ve čtvrtek 15. dubna, s cílem vzbudit zájem a nadšení pro premierový podnik asociace HIGHLANDER v GCC, který se uskuteční v listopadu 2021 na Jebel Jais.

Více informací o outdoorových aktivitách naleznete na stránkách highlanderadventure.com/ras-al-khaimah/en-us na platformě Instagram Instagram , stejně jako na sociálních platformách úřadu Ras Al Khaimah Tourism Development Authority Instagram, YouTube and Facebook.  
Připravil e-Všudybyl, foto: RAKTDA .

 

www.visitrasalkhaimah.com

World Tourism Forum Lucerne 2019Související články


Ze světa

Gastronomie a golf: Dominikánská republika se pyšní dvěma prestižními tituly.

Země byla vyhlášena již po čtvrté za sebou "Nejlepší golfovou destinací Latinské Ameriky a Karibiku" a metropole Santo Domingo se stala...

12. 02. 2019

číst dál


Lázeňství Ze světa

Bardejovské kúpele sú od 12.mája otvorené pre poistencov

Kúpele budú fungovať za prísnych protiepidemiologických opatrení odporúčaných hygienikmi.

12. 05. 2020

číst dál


Czech Specials
Side VSH