Menu

Ubytujte se v regionu Koruny Vysočiny

22. 09. 2020

per__297

Přesto že užíváme poslední letní dny s teploty nad 25 stupňů, v Koruně Vysočiny připravují další novinky pro turisty. Tentokrát vsází na zážitek kombinovaný se slevou. Tak totiž bude fungovat Zážitková karta Koruny Vysočiny.

Koruna Vysočiny je dosud ne zcela objevená turistická oblast, která je především spojovaná s Chráněnou krajinou oblasti Zďárských vrchů, Zelenou horou a hradem Pernštejn. Všechny zajímavosti se oprávněně řadí mezi skvosty Česka. Turistická oblast Koruna Vysočiny nabízí mnohem víc možností a zajímavostí, které velmi často utečou pozornosti návštěvníků. Geografická poloha uprostřed republiky taky má své úskalí, z čeho vyplývá další problém, jednodenní návštěvnost, bez využití ubytování. Společnost destinačního managementu Koruna Vysočiny společně s podnikateli v cestovním ruchu a veřejnou správou se rozhodli vytvořit pilotní projekt Zážitková karta Koruny Vysočiny. Jedná se o systém podpory a spolupráce mezi podnikateli, kteří se potýkají s negativním dopadem pandemie, jenž aktuálně pořád zasahuje naši republiku.

Připravovaná zážitková karta bude držitelům nabízet zajímavé zážitky nebo slevy. Například v muzeu veteránů v Bystřici nad Pernštejnem držitelé této karty dostanou úplně jiný výklad přímo od manželky majitele muzea než turista, který se rozhodne museum navštívit v rámci jednodenního výletu. V ADREXu, půjčovně kol, elektrokol a lezeckého vybavení tak držitel karty dostane výběrovou kávu nebo čaj zdarma. V Domě přírody v Krátké po předložení karty dostanou děti speciální pátračku, která je zábavnou formou provede domem. Pohádková vesnička v Podlesí nabízí zvýhodněné vstupné do vesničky. Do projektu se zapojí i provozovatel lyžařského střediska Ski snow park Harusův kopec, který připravil pro ubytované turisty slevu 10 %. Pokud vše půjde podle plánů, první Zážitkové karty Koruny Vysočiny turisté dostanou již na zimní sezónu.
Připravila Oľga Königová.

www.korunavysociny.czNepřehlédněte


Mice Ze světa

Třicet tisíc Rakušanů získalo v Linci Jihočeské srdce

S mimořádně příznivým ohlasem zhruba 300 tisíc návštěvníků třídenních jarních městských slavností, které vyvrcholily v sobotu 18. května v Linci, se setkala...

20. 05. 2019

číst dál


Z domova Rozhovory

Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!

„Cílem celostátní soutěže Vesnice roku není najít vítěze, ale stmelit lidi v obcích a podporovat je,“ souhlasí ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová...

22. 09. 2019

číst dál


Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba