Menu

Travelcon úspěšně zdolal neprobádanou konferenční trasu

04. 05. 2020

tm_travelcon_2020

Dubnový čtvrtý ročník dnes už tradiční konference cestovního ruchu Travelcon 2020 si do své historie zapíše hned několik NEJ. V jejím uskutečnění totiž Jihočeské centrále cestovního ruchu (JCCR) a Destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko nezabránila proti všem předpokladům ani pandemie onemocnění COVID-19. Travelcon 2020 se tak stal nejhouževnatější, nejrychleji rostoucí a největší konferencí cestovního ruchu v ČR. 

„Koronavirová pandemie cestovní ruch zcela ochromila a my jsme se rozhodli, že musíme ukázat sobě, kolegům a dalším desetitisícům lidí pracujícím v tomto oboru v oblasti služeb, světlo na konci tunelu. Kdy jindy bychom měli řešit restart našeho oboru, než hned na začátku možná i dost vleklé krize,“ uvedl ředitel JCCR Jaromír Polášek.

V situaci, kdy všichni sčítají škody a odhadují další ztráty, tým JCCR nezrušil plánovanou konferenci. A to i přesto, že to všichni očekávali. Nerezignoval. Hledal řešení. A našel ho.

Překážku jménem COVID-19 překlenul telemost
„Setkat se a přitom nesetkat. Vpravdě pohádková hádanka. Řekli jsme si ale, že každá hádanka má řešení. Hledali jsme a našli. Moderní technologie, telemost. Pojedeme on-line. Už loni jsme to částečně vyzkoušeli. Musí to jít. Jdeme do toho. A bylo to,“ konstatoval Polášek.

Travelcon 2020, jehož partnerem byla agentura CzechTourism ukázal, že každá krize přináší nové výzvy, možnosti a příležitosti. On-line řešením navíc naznačil jednu z cest, kterými by se do budoucna mohly konference, nejen cestovního ruchu, ubírat.

Všichni se určitě shodneme, že osobní kontakt nic nenahradí. Kombinace klasické formy jednání s on-line technologiemi, ovšem umožní účast na akci mnohem více zájemcům. Například právě Travelcon. Klasická forma konference počítala se zhruba třemi stovkami účastníků. V on-line verzi jich nakonec bylo více než 1600. Přímá účast na jednání může být pro mnohé limitující z hlediska nákladů i časově. Cesta, ubytování atd. V budoucnosti by tedy nebylo nutné zvyšovat počet fyzicky přítomných účastníků a přitom dát prostor všem případným zájemcům právě díky on-line účasti. Je to velmi flexibilní forma, pro mnohé z různých důvodů i dostupnější,“ doplnil předseda Destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko David Šťastný.

U počátku všech nových věcí, nápadů a vynálezů, stáli nadšení průkopníci všeho nového. Bez odvážných objevitelů by neexistoval cestovní ruch v té podobě, ve které ho známe dnes, a v níž ho věřme, budeme znát i do budoucna. Každá správná cesta je ovšem tvrdě vyšlapaná bezpočtem slepých uliček. Těm se ovšem Travelcon 2020 úspěšně vyhnul. Za své mluví 1612 účastníků konference.

Moderní technologie v rukách profesionálů umí divy
Stačilo věřit nadšení lidí z oboru, moderním technologiím a těm, kteří je umí ovládat. Zdá se to málo, ale není. Každý, kdo viděl technické zázemí konference, nepochybuje, že její uspořádání vyžadovalo od všech, kteří se na ní jakýmkoli způsobem podíleli, notnou dávku odvahy a odhodlání.

Technické zajištění on-line Travelconu dostala na starost společnost Borovka Event. „Přestože jsme v oboru déle než třináct let a ročně realizujeme zhruba 300 eventů různé náročnosti, a to i pro velké zahraniční produkce, byl Travelcon 2020 z hlediska technického konceptu a následného odbavení jednou z nejnáročnějších akcí, které jsme doposud realizovali,“ poznamenala vedoucí produkce Lenka Borovková.

Společnost Borovka Event vytvořila pro dvoudenní konferenci Travelcon 2020 tři studia. Dvě v prostorách pavilonu T2 českobudějovického výstaviště a třetí v pražském sídle agentury CzechTourism a všechny tři navzájem permanentně propojila telemostem. Na realizaci konference se přímo podílely čtyři desítky lidí, převážně z řad seniorské sekce firmy. Produkční, kameramani, zvukaři, střihači, osvětlovači, videooperátoři a v neposlední řadě režisér. Ti všichni spolu s moderátory a přednášejícími, museli navíc pracovat v podmínkách striktního dodržování hygienických opatření.

Zhlédnout celý Travelcon je stále možné zdarma až do 13. května
Ve studiích v Českých Budějovicích byly součástí sálu Led TV P2.6 složené ze 180 modulů. Během konference bylo několik desítek řečníků ve spojení jak v on-line, tak i off-line režimu. Po obrazové stránce byla konference zpestřena díky zoomu nebo kameře s 360°. „Měli jsme zde samozřejmě také několik media serverů, profesionální střihací a kamerovou techniku, včetně jeřábu, kvalitativní PA, osvětlení atd. Zajímavostí byla určitě 360° kamera, kterou mohli diváci sledovat pomocí headsetů pro virtuální realitu,“ dodala Borovková.

 „Zaznamenali jsme obrovský zájem o prodloužení možnosti zhlédnout záznam konference, protože program byl opravdu nabitý. Záznam z obou konferenčních dnů je nově k dispozici pro registrované účastníky až do 13. května,“ dodala manažerka konference Petra Machovcová. Do 30. dubna přesáhl počet zhlédnutí záznamu on-line Travelconu 2020 sedmi tisíc.
Připravila Jana Píchová. 

 

www.jiznicechy.cz
www.jccr.cz
www.travelcon.cz
         travelcon_-_logo_-_webNepřehlédněte


Mice Rozhovory

Prezentace Spojených arabských emirátů v Karlových Varech

Cílem nebylo představit Spojené arabské emiráty jenom turistům, ale také hlavně obyvatelům Karlových Varů, říká primátorka primátorka Karlových Varů Andrea...

28. 08. 2019

číst dál


Rozhovory Gastro Hotelnictví

Rekordně úspěšný Česko-slovenský husí pochod.

Na to, čím se Česko-slovenský husí pochod letos liší od předešlých, jsme se ptali výkonného ředitele SIVEK HOTELS Viliama Siveka mladšího.

25. 11. 2020

číst dál


Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba