Menu

Top 100 nejoblíbenějších turistických cílů v Německu

01. 09. 2023

dzt

Volnočasové aktivity se zážitky pro celou rodinu a pulzující metropole jsou na webu Německé turistické centrály (DZT) oblíbené zejména u zahraničních návštěvníků. Vyplývá to z nejnovějšího hlasování „Top 100 nejoblíbenějších cílů v Německu“.

Od září 2022 do června 2023 využilo přibližně 25 000 uživatelů z více než 20 zemí možnost vybírat turistické cíle, které si podle nich zaslouží doporučení na webu www.germany.travel. Aktuální žebříček Top 100 je nyní k dispozici online na adrese www.germany.travel/top100.

Nejvíc hlasů letos obdržel Europa-Park v Rustu. Loňský vítěz, Miniatur Wunderland Hamburg, se umístil na druhém místě. Na třetím místě se umístil zábavní park Phantasialand Brühl. Další místa byla obsazena městem Rothenburg ob der Tauber, motoristickým okruhem Nürburgring, zámkem Neuschwanstein, hlavním městem Berlín, Národním parkem Schwarzwald, hanzovním městem Hamburk a termály Therme Erding (u Mnichova).

Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva DZT, k tomu uvedla: „Žebříček Top 100 již deset let ukazuje, jak jsou německé turistické destinace a atrakce mezinárodně uznávané a oblíbené. Naši partneři v německém cestovním ruchu tak zároveň získávají důkaz o svém úspěšném mezinárodním marketingu. Hojná účast v anketě je zároveň hlasem pro úspěch značky Turistická země Německo v mezinárodní konkurenci.“

Již od roku 2012 mohou návštěvníci webu www.germany.travel ve volném textovém poli uvést turistické cíle, které by doporučili ostatním. Do hodnoceni se počítají pouze odpovědi účastníků ze zahraničí. Výsledkem hlasování je žebříček Top 100.

DZT představuje prvních 10 ze 100 nejoblíbenějších cestovních cílů zahraničních hostů v Německu
  1 Europa-Park
  2 Miniaturwunderland, Hamburk
  3 Phantasialand Brühl
  4 Rothenburg ob der Tauber
  5 Nürburgring
  6 Zámek Neuschwanstein
  7 Berlín
  8 Schwarzwald
  9 Hamburk
10 Therme Erding

Kompletní žebříček je možné najít na www.germany.travel/top-100.
Připravil Jan Pohaněl.

www.germany.travelArchiv