Menu

Světový pohár FIS Masters Cup opět v Peci pod Sněžkou

16. 02. 2018

Dvě stě veteránů změří síly o víkendu 3. a 4. března 2018
Slalom a obří slalom na Javoru
Vyhlášení výsledků a párty v hotelu Horizont


13. ročník oblíbeného Světového poháru kategorie Masters je naplánován na první březnový víkend a pojede se jako obvykle na sjezdovkách Javor v Peci pod Sněžkou, jednom z nejlepších lyžařských areálů v České republice. FIS Masters Cup je v Peci už jako doma, pořádá se zde již od roku 2008 a účastní se ho muži i ženy ve věku 30 let+, v kategoriích odstupňovaných po pěti letech.
„Stejně jako v minulých ročnících připravujeme pro závodníky sobotní dvoukolový slalom na kratší trati Javor III a nedělní jednokolový obří slalom na delší trati Javor I,“ říká předsedkyně organizačního výboru a jednatelka hlavního organizátora, společnosti SJ SKI, Iva Kárníková.
Aktuální sněhové podmínky jsou vynikající a měly by vydržet až do začátku března. Atraktivitu celé akce umocňuje nejen příjemné prostředí a velmi kvalitní příprava tratí ve SkiResortu Černá hora - Pec, ale i doprovodný program, který pro účastníky pravidelně připravuje kolektiv organizátorů. Zejména sobotní slavnostní vyhlášení výsledků slalomu v hotelu Horizont a následná párty s možností setkání se závodníky, ale i s partnery a organizátory, je ve velké oblibě.
„Letos se můžeme těšit na přibližně 200 účastníků z tradičních, ale i ze vzdálených a lyžařsky mnohdy exotických zemí. Už jsme zde přivítali zástupce z Kazachstánu nebo Řecka, pravidelně jezdí i Australané, Chilané nebo Novozélanďané. A samozřejmě skoro celá Evropa a Severní Amerika,“ dodává Iva Kárníková. „Moc se těšíme zejména na účast legendy lyžování Masters, aktivního slovenského reprezentanta, několikanásobného mistra světa Otto Krajňáka. Na závodníka s ročníkem narození 1925 ani na závodech Masters často nenarazíte,“ doplňuje předsedkyně organizačního výboru.
Nad akcí převzalo záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj i Královéhradecký kraj a nemohla by se konat bez podpory Nadace ČEZ, CzechTourismu, SkiResortu Černá hora - Pec, měst Trutnova a Pece pod Sněžkou a řady dalších partnerů včetně známého hotelu Horizont.

Světový pohár FIS Masters Cup

je soutěž pořádaná zejména v Evropě a v Severní a Jižní Americe, které se pravidelně účastní okolo 10.000 aktivních závodníků z celého světa. Účastníci musí být ve věku vyšším než 30 let a být platnými členy příslušné národní lyžařské asociace, která je řádným členem Mezinárodní lyžařské federace FIS. Většinou jde o bývalé lyžařské reprezentanty a špičkové závodníky, proto jsou závody FIS Masters divácky velmi populární.
Připravil Petr Žemlička.

www.sjski.czNepřehlédněte


Mice Z domova

CzechTourism spouští kampaň ke sta letům česko – slovenské vzájemnosti

Česká republika zve na velkolepé oslavy. U příležitosti stého výročí vzniku Československa i ostatních zásadních milníků uplynulého století pořádá desítky...

19. 05. 2018

číst dál


Mice Z domova Rozhovory

Starosta Pavlík zahájil 28. ročník Táborských setkání

Kalich, víra, Tábor! Táborský svaz převzal od starosty klíč od města

17. 09. 2019

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new