Menu

První Češi vyrazili na turecké hory letadlem

27. 12. 2023

wdr_2

Oslavy nového roku na sjezdovce nebo v horském hotelu plánují Češi pravidelně, letos poprvé je ale mohou strávit na tureckých horách. První letadlo do města Kayseri odstartovalo z Letiště Václava Havla Praha ve středu
27. prosince 2023 dopoledne
a na palubě Boeingu 737-800 letecké společnosti Smartwings míří klienti cestovní kanceláře Čedok do moderního střediska Erciyes. Charterové lety jsou naplánované na každou středu během zimní sezony až do konce března. Nová zimní destinace, kterou Čedok otevírá pro český
i slovenský trh, láká na prázdné sjezdovky bez front, upravené trasy, ale také na kvalitní služby hotelů i nízkou cenu. Díky přímým letům se dostanou turisté do této lokality rychle i pohodlně a mohou spojit zimní dovolenou s výletem do populární Kappadokie. 

„Pro milovníky zimních sportů jsme dnešním dnem spustili přímé charterové lety z Prahy do tureckého Kayseri. Krátkým transferem se po příletu přesunou do střediska Erciyes se sjezdovkami, lanovkami a hotely v oblasti střední Anatolie. Dovolená na horách v Turecku vychází se šestidenním skipasem v ceně levněji než v některých sousedních zemích či tuzemsku, proto věříme, že si neobvyklou lyžařskou destinaci oblíbí jak zkušení sjezdaři, tak i rodiny s dětmi. Na místě budeme mít i českého delegáta, který je zároveň horským instruktorem. Týdenní pobyt s polopenzí navíc půjde zkombinovat i s výlety do města Kayseri i na horkovzdušné balony do Kappadokie, což je velkým lákadlem,“ uvedla k prvnímu odletu Kateřina Pavlíková, tisková mluvčí Čedoku.


Moderní horské lyžařské středisko Erciyes leží v nadmořské výše od 2088 až 3360 metrů a pyšní se moderními lanovkami a vleky, které postavili odborníci se zkušenostmi z oblíbených alpských středisek. Lyžaři i milovníci snowboardů mohou využívat v rámci šestidenního skipasu dvě kabinové lanovky, 11 sedačkových lanovek a jeden vlak. Celá lokalita, kde jsou povinné lyžařské helmy, nabízí 102 kilometrů tratí, z toho 55 kilometrů upravovaných sjezdovek různé obtížnosti, tedy zájemci tady najdou modré, červené i černé sjezdovky. Díky své poloze jsou místní sněhové podmínky velmi dobré, využívají se také sněžná děla, která pomáhají se zasněžováním. Jedná se o oblast, která není tolik turisticky vytížená, proto si mohou návštěvníci vychutnat lyžování bez front. Hotely se nachází v blízkosti sjezdovek, kde je také možné využít různé možnosti občerstvení přes den, stejně jako oblíbené après-ski. I přes to, že Čedok umožňuje zdarma přepravit v letadle vlastní vybavení do naplnění kapacity, není to potřeba. Ve středisku a v každém hotelu je půjčovna kvalitního lyžařského vybavení za velmi příznivé ceny, pohybující se v přepočtu jen od 200-250 korun za set na den.

Čedok nabízí v této horské oblasti zejména čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely s polopenzí. Ubytování navíc disponují saunami, bazény, tureckými lázněmi a dalším wellness zázemím. Při cestách na hory do Turecka musí cestující při odbavení předložit cestovní pas, který má platnost alespoň šest měsíců po návratu. Cesta letadlem potrvá přímo z Prahy do oblasti Střední Anatolie přibližně přes dvě hodiny a dvacet minut, transfer z místního letiště do střediska Erciyes asi jen třicet minut.

Všechny zimní lyžařské zájezdy
jsou v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na více než 50 pobočkách Čedoku po celé republice či na Slovensku a v široké síti prodejců.
Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOK

www.prg.aero
www.smartwings.com
https://erkiletairport.com/Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba