Menu

Prague City Tourism slaví šedesátiny

26. 04. 2018

Společnost destinačního managementu hl. m., Pražská informační služba - Prague City Tourism, byla založena před 60 lety v roce 1958. Oslavy výročí, které proběhnou o víkendu 12. a 13. května, se ponesou v duchu poznávání Prahy. Návštěvníci se mohou v sobotu těšit na netradiční prohlídky Staroměstské radnice a v neděli na několik procházek po vyšehradském areálu.


První sobotní prohlídky Staroměstské radnice v 9:00 a 11:00 jsou určeny nejmenším návštěvníkům. Děti čeká audience u Jana Lucemburského a s kupcem Wolflinem poté založí radnici, zatímco jejich rodiče budou odpočívat ve středověké krčmě.  Odpolední program je pak určen především dospělým. Prohlídky ve 13:00, 13:45, 14:30 a 15:50 návštěvníky zavedou do nejstarších prostor Staroměstské radnice. Navštíví gotické síně i bývalou šatlavu a za doprovodu hudby sestoupí do románského podzemí, kde se setkají se svéráznou šenkýřkou a poznají hrůzu středověkého žaláře. Ti, které zajímají osobnosti a události 19. a 20. století si přijdou na své v 16:00, 17:00, 18:00 a 19:00. Budou mít totiž možnost prohlédnout si novodobé reprezentační sály včetně běžně nepřístupných prostor, interiéry východního křídla radnice i podzemí radničních domů na Malém náměstí. Navíc se mohou těšit na povídání o Pražské informační službě a zábavný kvíz o ceny.
I nedělní program na Vyšehradě si užijí děti i dospělí. V rámci prohlídky v 10:00, 10:30, 14:00 a 14:30 se dozvědí, kdo obýval Vyšehrad jako první a co vlastně řekla kněžna Libuše, podívají se na nejstarší pražskou rotundu sv. Martina i Slavín a zjistí, jak Šemík zachránil Horymíra a odkud skočil, aby přeplaval Vltavu. V 11:00, 13:00 a 15:00 se pak zájemci mohou těšit na prohlídku nejvýznamnějších vyšehradských památek, které budou představeny v souvislosti s historickým vývojem celého areálu, který byl knížecí a královskou rezidencí, ale také významnou pevností. Účastníci si vychutnají nejkrásnější výhledy z hradeb Vyšehradu a vyslechnou si i slavné pověsti a legendy.
Všechny prohlídky jsou za symbolickou cenu 20,-Kč na osobu. Zájemci je mohou zakoupit v návštěvnických centrech Prague City Tourism nebo v e-shopu na adrese eshop.prague.eu v sekci Vlastivědné vycházky. 
Připravila Barbora Hrubá.

www.prague.eu
www.praguecitytourism.czArchiv
Česká chuťovka