Menu

Novinka na českém nebi! Odstartoval první přímý let z Prahy do Thajska

28. 12. 2022

ax_2

Strávit vánoční svátky v zahraničí se rozhodly v letošním roce tisíce Čechů a většina z nich jednoznačně zvolila dovolenou v exotice. Během Vánoc tak rodiny, páry i party přátel vyměnily cukroví a pohádky za cestu na letiště a právě na Boží hod vyrazily na první odlet z Prahy do Thajska. Cestovní kancelář Čedok totiž právě na 25. prosince 2022 naplánovala start přímých charterových letů do další exotické destinace, tentokrát do oblasti Krabi. Na vyprodaném inauguračním letu ve spolupráci s leteckou společností LOT Polish Airlines odletělo v neděli 25. prosince 2022 po poledni z Česka do Asie téměř tři stovky cestujících. Cesta z pražského letiště potrvá na palubě Boeingu 787-9 Dreamliner s registrací SP-LSG přibližně 12 hodin. Dva odlety, tedy na první svátek vánoční a následně potom 1. ledna 2023, jsou naplánovány na neděli, v ostatních termínech během zimní sezóny budou letadla startovat z Prahy do Krabi jednou týdně, každou sobotu večer. První přímý let do Thajska lze sledovat také online na Flightradar24.com.


„Zájem o přímé lety do Thajska překonal naše původní odhady, první odlet na Boží hod jsme v předstihu kompletně vyprodali a další termíny v průběhu celé zimní sezóny se zaplňují. Start nového spojení jsme naplánovali už právě během vánočních svátků, aby Češi mohli odcestovat ještě na Vánoce a užít si na dovolené i silvestrovské oslavy. Největší poptávku vidíme zatím v únoru a březnu, kdy Češi chtějí odletět přes jarní prázdniny. Pohodlné spojení bez mezipřistání při cestách do Asie tady na českém trhu dlouho chybělo, proto věříme, že se naší nové exotické destinaci bude dařit,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Čedok nabízí ubytování v Thajsku v několika populárních turistických oblastech v jihovýchodní Asii, konkrétně v Krabi i Kho Lanta, na Khao Laku a na ostrově Phuket. Nejčastěji se jedná o čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely, které nabízí all inclusive, plnou penzi, polopenzi nebo jen snídani, takže si mohou zájemci vybrat podle svých preferencí. Na místě budou mít Češi během zájezdu k dispozici služby českého delegáta a možnost různých výletů po okolí. Lákadlem kromě vynikající místní kuchyně budou jednoznačně i okolní ostrovy a nádherné pláže, například ikonická pláž Jamesa Bonda. Kromě klasických dovolených na 9 nebo 15 dní mohou Češi vyrazit i na poznávací zájezdy po Thajském království nebo si nakombinovat poznávání s pobytem u Andamanského moře.

Exkluzivně pro Čedok bude do Thajska létat jednou týdně společnost LOT Polish Airlines s Boeingy 787-9 Dreamliner, které patří k nejmodernějším a nejtišším dálkovým letadlům na trhu. Na palubě nabízí polský národní dopravce sedadla celkem pro 294 cestujících ve třech třídách. V businessu se nachází 24 plně polohovatelných sedadel, 21 míst je v komfortní premium class a 249 sedadel je k dispozici v ekonomické třídě. Cesty ve vyšších třídách s rozšířeným servisem a větším pohodlím si mohou klienti zvolit oproti pravidelným linkám za výhodný příplatek.

„Těší mě, že společně s cestovní kanceláří Čedok pokračujeme v rozšiřování nabídky přímých dálkových spojů z Letiště Praha do exotických destinací. Zájem Čechů o tyto destinace stále roste, jsme tedy rádi, že po Madagaskaru nyní přijdou také přímé lety do Thajska, které v příštích měsících doplní oblíbenou Dominikánskou republiku a Zanzibar,“ řekl Jiří Vyskoč, výkonný ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Čedok pokračuje s charterovými lety také do Karibiku do Dominikánské republiky nebo na africký Zanzibar, kam rovněž využije letadla LOT Polish Airlines. Do ománského Muscatu cestují klienti na palubách Smartwings. Přímo na Štědrý den odletěli také poslední klienti v této sezóně na Madagaskar.

Kompletní nabídka zájezdů do Thajska i dalších exotických destinací je v prodeji na webových stránkách, na infolince, pobočkách Čedoku po celém Česku nebo v široké síti provizních prodejců.

Přehled charterů Čedoku z Prahy do exotiky:

Země 

Destinace

Dopravce

Den odletu

Thajsko          

Krabi

LOT Polish Airlines

sobota (25.12.2022 a 1.1.2023 neděle)

Dominikánská republika

Punta Cana

LOT Polish Airlines

pondělí

Omán 

Muscat

Smartwings

pondělí

Tanzanie

Zanzibar

LOT Polish Airlines

úterý

 Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOKArchiv