Menu

Liberecký kraj rozdělí tři miliony na podporu výstavby karavanových stání

09. 03. 2022

karav

Na rostoucí popularitu cestování s obytnými vozy či přívěsy pružně reaguje Liberecký kraj, pročež finančně podporuje výstavbu karavanových stání. Dotační program na podporu jejich budování poprvé vypsal loni a pokračuje v tomto trendu i letos.

V programu 7.10 jsou k dispozici celkem tři miliony korun. Peníze mohou žadatelé využít na pořízení servisní technologie pro stání obytných automobilů a přívěsů – například elektrickou a vodovodní přípojku, výlevku odpadů a zajištění pitné vody, a to včetně souvisejících terénních úprav.

O dotaci se mohou ucházet města a obce, které leží ve správních obvodech obcí s rozšířenou působností, jimiž jsou Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou, Železný Brod a Jilemnice. Lhůta pro podávání žádostí je do 22. dubna tohoto roku. Všechny potřebné informace a podmínky jsou k dispozici na webu https://dotace.kraj-lbc.cz/cestovni-ruch.

„Důvodem, proč jsme vypsali dotační program jen pro konkrétní oblasti, je, že v návaznosti na již připravované lokality chceme dokončit síť karavanových stání v maximálních vzdálenostech třicet kilometrů od sebe tak, jak jsme to konzultovali se zástupci karavanistů a jak to odpovídá jejich potřebám a celkově tomuto trendu v cestovním ruchu,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z programu vyhlášeného v uplynulém roce již vzniká na území kraje šest plně vybavených karavanových stání s potřebným servisním zázemím. Nadšenci karavaningu se můžou těšit na karavanová stání ve Frýdlantu, Lomnici nad Popelkou, Novém Městě pod Smrkem, Smržovce, Prysku a ve Svijanech.

Tento rok se program na podporu výstavby karavanových stání vyhlašuje naposledy, v příštím roce je v plánu tento investiční program zaměřit na jinou potřebnou infrastrukturu posilující a podporující rozvoj cestovního ruchu v kraji.
Připravil Jan Mikulička.

www.liberecky-kraj.cz
www.facebook.com/libereckraj/
https://twitter.com/Libereckykraj/
www.instagram.com/libereckykraj/Související články


Z domova

Listopad a prosinec v Klášterech Český Krumlov

Pohádka Anděl Páně 2 se vrátila na místo, kde ji v roce 2016 režisér Jiří Strach natáčel. V historických prostorech Kláštera Český...

08. 11. 2017

číst dál


Mice Z domova

Výstava technických exponátů pod záštitou Technického muzea v Brně v centru EURAZIO

Centrum EURAZIO V Modleticích u Prahy, v rámci oslav 10. výročí firmy 4ISP na trhu, uvede ve svých prostorech výstavu pod názvem...

16. 09. 2019

číst dál


Archiv