Menu

Lednice plná zážitků ve vinařství ANNOVINO

14. 06. 2021

Romantika, víno, pohoda. Oblíbená vinařská destinace Lednicko – Valtický areál připravila pro své návštěvníky parádní kolekci zážitků. Od romantické plavby lodí po  Zámecké Dyji až po pikniky pod pergolou s ochutnávkou medailových vín. Za projektem zážitkové turistiky stojí úspěšné rodinné vinařství ANNOVINO Lednice, jehož vína sesbírala v posledních letech řadu významných cen.


Co všechno vás v Lednici čeká? Jednou z novinek letošního roku je zrod projektu Amonit, který návštěvníky zavede z nového Turistického informačního centra, které se nachází přímo v budově vinařství, postupně na významná místa Lednice a jejího okolí, včetně vinic a kouzelného zámku. Jen pro vysvětlení – amonit je zkamenělina hlavonožce z prehistorických moří, která se v regionu dodnes nachází.

Další lednickou novinkou letošního roku je Vinařský Stellplatz ANNOVINO (pro karavany a obytné vozy), umístěný jen minutu autem od lednického zámku. Nachází se v těsném sousedství známého vinařství a romantického zákoutí Zámecké Dyje, tzv. bobří řeky, a lužního lesa. Součástí Stellplatzu jsou nejen nezbytné elektrické přípojky a přívody pitné i užitkové vody, ale také ohniště a „společenské“ zázemí historické budovy Vinařské stodoly, kde je možné posedět a ochutnávat vína. Stejně tak jako si vychutnat piknik pod pergolou či v malebné zahradě Amonit.

Vína zrozená v Lednici mají svůj unikátní charakter. Zdejší terroir dává vínům zvýšený obsah vápníku, díky čemuž získávají mnohá ocenění v Česku i v zahraničí. Vinařství ANNOVINO vedle tradičních odrůdových vín a cuvée připravuje také víno višňové či medové, jež potěší unikátní kombinací vína, ovoce a medu. „Kvalita našich vín z nového ročníku 2020 je opravdu mimořádná, o čemže svědčí zisk 55 medailí ze 7 výstav a soutěží, včetně velkých zlatých či vítězů kategorií. Daří se nám dostat za každé přihlášené víno medaili. Zlaté medaile mají i moravská zemská vína ze základní cenové řady. To je na Moravě určitě unikátní. Doporučuji k ochutnání náš lednický suchý nebo polosuchý Vlašák, 3 typy Hibernalu, Rulandské šedé či bílé a samozřejmě Pálavu. Každý milovník vína si při tom přijde na své.“ upozorňuje na mimořádný úspěch spolumajitel vinařství Jindřich Sobota.

„Součástí společnosti je rovněž Valtické Podzemí - unikátní labyrint historických vinných sklepů a nejnavštěvovanější vinařský turistický cíl na Moravě, kde vedle jedinečné atmosféry čeká na hosty ochutnávka lokálních specialit a výborného vína,“ doplňuje poslední díl do skládanky zážitků druhý spolumajitel vinařství Roman Žďárský.
Připravila Sabina Bergmanová.

www.valtickepodzemi.cz
www.annovino.czArchiv