Menu

Jižní Čechy posedmé přivítají odborníky cestovního ruchu

25. 02. 2023

 Registrace na největší konferenci cestovního ruchu Travelcon jsou spuštěny!

Už sedmým rokem za sebou zazní celostátní témata
a nejaktuálnější trendy
a problémy cestovního ruchu opět z jižních Čech. Z oblasti, která se svými 9 destinačními managementy patří mezi nejoblíbenější turistické cíle. Právě proto, aby se cestovní ruch a jeho benefity stále zlepšovaly, je potřebné pracovat na profesionalizaci této tržní
oblasti.

Letošní ročník odborné konference Travelcon, kterou pořádá Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) ve dnech 20. a 21. dubna, se vrací na Výstaviště České Budějovice. Program proběhne ve zmodernizovaném pavilonu Z, který prošel významnou rekonstrukcí. Hlavním tématem je udržitelnost. Nepůjde čistě o ekologický směr, jak by mohlo na první pohled vypadat. Hlavní otázky budou směřovat k dalšímu udržitelnému rozvoji a fungování cestovního ruchu jako průmyslu, který může sloužit jak pro turisty, tak jako benefit pro rekreaci místních obyvatel. „Cestovní ruch má velký potenciál pro zvýšení kvality života, je potřeba k dalšímu rozvoji přistupovat ohleduplně a s dlouholetou vizí, která se může postupně naplňovat,“ doplňuje náměstek hejtmana František Talíř.

Na
webu konference jsou postupně odhalována první jména hostů. Sedmý ročník Travelconu se zaměří na inovace a umělou inteligenci, krizový management, data jako surovinu pro 21. století, investice, udržitelnost, marketing a další. „V letošním roce jsme se rozhodli hlavní program umístit do jednoho hlavního sálu, aby účastníci konference nepřišli o žádná zajímavá témata. Kromě odborných bloků chystáme i novinky – networkingovou snídani a workshopy, které budou na přednášky navazovat,“ uvedl ředitel JCCR Petr Soukup.

Do půlky března je zvýhodněné vstupné 1 490 Kč, které zahrnuje vstup na oba dny konference, občerstvení, parkování a volný vstup do krajem zřizovaných organizací a Návštěvnického centra Budějovického Budvaru po oba dny konání konference. Do 3. 3. 2023 nabízí JCCR slevu 50 % na vstupné po zadání kódu conTRAVEL50 při registraci.

Spolupořadatelem letošního ročníku je již tradičně Destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko. „Pro účastníky konference jsme i v tomto roce připravili zvýhodněnou nabídku ubytování, které je možné získat v Českých Budějovicích se slevou 15 %. Veškeré informace jsou dostupné na www.travelcon.cz,“ doplnil ředitel destinační společnosti Tomáš Polanský.

Tato akce se koná pod záštitou místopředsedy vlády České republiky pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby, 1. náměstka Jihočeského kraje Františka Talíře a primátorky statutárního města České Budějovice Dagmar Škodové Parmové.

Odborná konference Travelcon je spolufinancována v rámci projektu „Marketingové aktivity JCCR“, který je realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.
Připravila Jana Píchová.

www.travelcon.cz
www.jccr.cz
www.jiznicechy.cz
www.cb-hl.cz Archiv