Menu

Globus letos na České chuťovce „trhnul“ rekord. Odnesl si deset ocenění

05. 11. 2023

V patnáctém ročníku vážené soutěže Česká chuťovka zazářilo hned deset výrobků z řeznické, pekařské, cukrářské a gastro výroby hypermarketů Globus. To je nejvíc od roku 2016, kdy se potraviny z Globusu této soutěže účastní. Celkem jich bylo oceněno Českou chuťovkou již 49. Jedinečnost těchto a stovek dalších produktů tkví v tom, že se vyrábí pod střechami hypermarketů Globus pár metrů od regálů a inspirací pro jejich vznik jsou často sami zákazníci.


V kláních o ty nejlepší výrobky v České chuťovce rok od roku přituhuje. Konkurence je velká a kvalita produktů bezesporu velmi vysoká. I přesto se podařilo Globusu nevídané. Hned deset z jedenácti přihlášených produktů přísná porota soutěže letos ocenila a doporučila tak k ochutnání veřejnosti. Za pekařství zazářil kvasový chléb Horal a Rohlík celozrnný. Za cukrářkami do Globusu putuje uznání za Roládu šlehačkovou čokoládovou. Řezníkům se podařilo odbornou porotu oslovit nejen Hovězím a Vepřovým gulášem, ale i Královským párkem a telecí klobásou se sušenými rajčaty na gril. Úspěchy výrob Globusu dovršili kuchaři, kteří úspěšně představili v soutěži Vepřového vrabce s kysaným zelím a bramborovými knedlíky, vajíčkovou pomazánku a Hovězí kuličky v rajské omáčce s těstovinami, které si odnesly ocenění v kategorii Dětská chuťovka.

Potraviny, které se v Globusu vyrábějí, nesou značku Poctivá výroba Globus. O jejich kvalitě a čerstvosti nelze pochybovat, protože od výroby do regálu k zákazníkům urazí jen pár metrů. Nejvíce snahu pekařů, cukrářů, řezníků a kuchařů oceňují právě zákazníci, kteří se pro jejich výrobky stále vracejí. Jsou to také oni, kdo dává podněty k novinkám a inovacím. Stejně tak poskytují signály k tomu, aby na pultech nějaký konkrétní výrobek přibyl. Dlouho oblíbené produkty i novinky pak soupeří každý rok o ocenění Česká chuťovka.

Vedoucí výrob Globus k oceněním: „Jedinou naší zbraní při boji s konkurencí je kvalita ingrediencí i jejich zpracování. Vážím si všech ocenění a toho, že zákazníkům u nás po léta chutná,“ řekl za restaurace Globus Václav Šulc.

„V české chuťovce se může prosadit jen chuť. Jsme rádi, že naše výrobky chutnají porotě, a i našim zákazníkům a může nás jen těšit, že každý rok se nám něco povede a každý rok máme nějaké to ocenění. Je to radost a zároveň i výzva do budoucna,“
řekl Pavel Holeček z řeznictví Globus.

„Jsme pyšní, že chléb Horal, celozrnný rohlík i šlehačková čokoládová roláda zachutnala v soutěži. Jde v současné době o velké hity i mezi našimi zákazníky, kteří jsou přísnou a spravedlivou porotou každý den,“ řekl Pavel Meduna, vedoucí výroby a prodeje pekařství a cukrářství Globus.

Oceněné výrobky roku 2023 z vlastních výrob Globusu:
-    Chléb Horal 500 g a 1000 g
-    Rohlík celozrnný 70 g
-    Roláda šlehačková čokoládová 400 g
-    Hovězí guláš – sklo
-    Vepřový guláš Globus – sklo
-    Královský párek Globus
-    Telecí klobása na gril Globus se sušenými rajčaty
-    Vepřový vrabec, kysané zelí, bramborové knedlíky 545 g
-    Vajíčková pomazánka 1 kg
-    Hovězí kuličky, rajská omáčka, těstoviny 265 g
Připravila Lucie Kovandová.

www.globus.cz
www.facebook.com/GlobusCesko
www.ceskachutovka.cz

www.facebook.com/ceskachutovkaArchiv