Menu

Geocaching přiblíží zajímavé evropské turistické projekty

28. 09. 2020

Netradiční nápad se zrodil v informačním středisku Europe Direct Liberec, které funguje při Euroregionu Nisa. Infocentrum hodlá propagovat turistické projekty financované z evropských peněz prostřednictvím dnes tolik moderního geocachingu. 

V rámci on-line kampaně lidé nejprve vybrali 10 zajímavých turistických projektů v kraji financovaných z prostředků Evropské unie. V jejich blízkosti se poté ukryly geocachingové schránky. V každé z nich jsou uloženy informace o dalších devíti schránkách a přesné GPS souřadnice. 
„Geocaching je oblíbený napříč věkovými kategoriemi. Síť schránek v celém regionu nyní obohatí další cíle, takže milovníci geocachingu už mohou plánovat další výpravy,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. „Projekt zpopularizuje nejzajímavější evropské projekty v oblasti turistického ruchu a kultury a památkové péče v Libereckém kraji nejen mezi turisty z regionu, ale z celé země, potažmo světa.“ 

V rámci hledání takzvaných kešek mohou jejich lovci navštívit cyklostezku z údolí Jizery do údolí Bobru, rozhlednu v Heřmanicích, turisticky atraktivní místa na Černé Studnici, pramen řeky Nisy, zachráněnou kapličku svatého Gotharda, bod Trojmezí, naučnou stezku Eldorádlo, rekreační a sportovní areál Obří sud Javorník, jítravský úsek Cyklostezky svaté Zdislavy, stezku pro pěší okolo přehrady Fojtka či zrekonstruovanou přístupovou cestu k horskému hotelu Ještěd.
Připravil Jan Mikulička.

www.liberecky-kraj.cz 
www.europedirect.cz


logo_europe_directNepřehlédněte


Z domova

Příjezdy zahraničních turistů vzrostly o deset procent

Do hromadných ubytovacích zařízení v Česku přijelo za první tři čtvrtletí celkem 7,8 milionu zahraničních turistů, což bylo o 10 procent více než ve stejném...

08. 11. 2017

číst dál


Z domova

Na kola do ráje českého

Branžež (z Prahy 70 km po dálnici D10), kde se nedaleko Komárovského rybníka nachází penzion Černá louže s restaurací, je branou do Českého Ráje.

11. 09. 2017

číst dál