Menu

Čeští podnikatelé a architekti postaví v gruzínské Kobuleti multifunkční zelené město

23. 07. 2019

Zelené město vyroste na 397 hektarech a nabídne kromě jiného hotel, golfové hřiště, fotbalové stadiony, tenisové kurty, bazény, rekreační zóny, běžecké a cyklistické trasy a také dětská hřiště i možnost řady jiných volnočasových aktivit. „Společným úkolem je vybudování resortu, který vyroste ze současných trendů životního stylu, nabídne nejen místo pro rekreaci, ale i pro život v čisté a rozmanité přírodě,“ uvádí ředitel Petr Zapletal, zastupující společnost Green Resort.Projekt Green Resort leží v těsné blízkosti Černého moře, v oblasti, která zažívá rozmach a zájem investorů z Gruzie i ze zahraničí. Gruzínský premiér Mamuka Bachtadze již podepsal investiční smlouvu mezi vládou a společností Green Resort, z níž vyplývá, že v první etapě projektu půjde o investici ve výši 1,4 miliardy euro, ve druhé se předpokládá asi 600 milionů euro.

Český tým v Gruzii tvoří úspěšní čeští a slovenští architekti (Chybik+Kristof Architects & Urban Designers a AiD), manažeři řízení staveb, ale i podnikatelé se zkušeností z provozování hotelů a lázní (Lukáš Pytloun, provozovatel a majitel hotelové sítě Pytloun Hotels). „Tato oblast je jedinečná nejen díky magnetickému písku, či magnetitu, který se u Černého moře také vyskytuje. Cenné jsou také borovicové lesy v okolí a jejich pyl, který posiluje imunitní systém,“ uvedli autoři projektu s tím, že místo zdobí také celoročně příznivé klima a nedaleký Kavkaz s nedotčenou přírodou a možností lyžování.Celý resort je navržený podle moderních i budoucích trendů a potřeb. „Lidem nabídne rekreaci, lázeňské procedury a bydlení v rezidenční části, kde lidé pocházející z velkých měst naleznou klid a bohaté služby i vysoký komfort. Odpočinek zde najdou hosté z Evropy, Ruska i Číny. Tyto předpoklady vycházejí z narůstajícího zájmu o turistiku a nemovitosti v Gruzii,“ popsal ředitel realizačního týmu Green Resort Radek Leskovjan.

„Mluvíme o velkých investicích na pobřeží. Tento projekt bude perlou celé oblasti Černého moře. Zajistí, že Gruzie bude schopna obsadit místo lídra v cestovním ruchu v této oblasti,“ poznamenal mimo jiné při slavnostním zahájení akce gruzínský premiér Mamuka Bachtadze.

Projekt je rozložen do dvou etap a zastaví celkem 389 ha pozemků s investicí dvou miliard euro. „Počítá se se špičkovým hotelem s 250 pokoji, velkým lázeňským centrem, mnoha různými stravovacími podniky, konferenčními místnostmi, apartmány, vilami, nákupním centrem a parkovištěm pro 500 aut a také heliportem pro vrtulník,“ uvedl Leskovjan.Green Resort bude vystavěn z energeticky účinných a ekologicky čistých stavebních materiálů. Areál bude vybaven všemi moderními technologiemi, jako jsou elektrické kolébkové stanice a solární panely. Projekt společnosti Green Resort vznikl ve spolupráci s firmou „L&R Company“, která působí v Gruzii od roku 2014 a přilákala řadu evropských investic.

„Mluvíme o standardních fotbalových stadionech FIFA, tenisových kurtech a jedné z nejlepších golfových infrastruktur na světě. To nám umožní přilákat turisty do Gruzie. Chtěl bych poděkovat investorům, že se rozhodli podnikat v Gruzii. Zvláště důležité je, že investice přicházejí ze zemí Evropské unie,“ chválil si předseda vlády Adžárské autonomní republiky Tornike Rizhvadze, při založení kapsle ve čtvrtek 11. července 2019.
Připravil Ondřej Hampl, Foto - Green Resort.

http://www.greenresort.cz/
Archiv