Menu

Česká pohádková akademie z.s.

21. 02. 2018

Pro ještě úspěšnější spolupráci regionů a vznikajících destinací byla založena Česká pohádková akademie z.s., jež pokračuje v aktivitách Hlavní pohádkové infokanceláře z českobudějovického náměstí přímo v Praze.
Česká pohádková akademie z.s. se na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 15. - 18. února 2018 zhostila pořádání několika akcí, které podporují spolupráci a rozvoj domácího cestovního ruchu a incomingu v regionech Zemí Koruny české. To jest na území tří pohádkově krásných historických zemí, jejichž heraldické znaky – stříbrný dvouocasý lev ve skoku se zlatou korunou a zlatou zbrojí Českého království v červeném poli, stříbrno-červeně šachovaná orlice se zlatou korunou a zlatou zbrojí Markrabství moravského v modrém poli a černá orlice se stříbrným půlměsícem zakončeným jetelovými trojlístky a uprostřed s křížkem se zlatou korunou a červenou zbrojí Slezského velkoknížectví ve zlatém poli – jsou součástí velkého státního znaku České republiky.


Vernisáže 21. ročníku putovní výstavy „Nejhezčí turistické pohlednice, vizitky a kalendáříky ČR 2018“ se zúčastnili fotografové pohlednic Szeska, Moravy a Čech. Zprava s diplomy Ladislav Renner a Robert Průcha. Slavnostní zahájení doplnil Josef Švejk s hudební skupinou. Výjimečný byl křest turistické vizitky Josefa Švejka a tím vytvoření nového turistického cíle pro tisíce sběratelů vizitek.


Představení nové knihy cestovatele Pavla Pavla „Po třiceti letech na Rapa Nui“ se účastnil i cestovatel Rudolf Švaříček. Křest turistické vizitky Pavla Pavla s autogramiádou byl magnetem pro mnohé sběratele.


Spisovatel a Pohádkový ministr pro strašidla Hynek Klimek zaujal svým vyprávěním i osobní vizitkou. Lenka Literová patří mezi největší sběratele turistických vizitek v Česku.


Na 16. Pohádkový den do Vimperka 20. 4. 2018 pozvali  pánové Vladimír Šlégr a Karel Klostermann ml.


Účast Pohádkového krále Václava Vydry patřila k vrcholům veletrhu. V expozici Indonésie pasoval mečem vévody Valdštejna zakladatele českého resortu na Bali Jiřího Hrušku rytířem s titulem „Hruška von Bali“ s přidělením dědičného erbu.


Kandidát na ministra pro pohádkovou potravinu Jiří Šátava připravil na podiu schválení cibule do kolekce Pohádkových potravin – jídel vypěstovaných s minimem chemie na tuzemských statcích. Cibulový dekret bude předán 8. dubna 2018 na Královském dvoře v Malčanech.


Poděkování za úspěšnou prezentaci aktivit Pohádkového království patří všem. Zejména pak Gabriele Krovozové a Jihočeské centrále cestovního ruchu, a to i za její mnohaletou podporu, díky které jsme mohli představit Pohádkový zpravodaj 2018, jenž informuje o akcích, o pohádkových infokancelářích a pobytech, o nové hře s Turistickým deníkem atd.
Česká pohádková akademie se těší na další spolupráci s Vámi.
Připravil Marcel Goetz, foto Lenka Goetzová.

www.pohadkovekralovstvi.cz Nepřehlédněte


Lázeňství

Lázně Luhačovice pomáhají dětem od 1,5 roku

Uvažovali jste už o lázeňské léčbě svého dítěte? Plně ji hradí zdravotní pojišťovny. Každý rodič by udělal pro zlepšení zdravotního stavu svého dítě...

18. 10. 2017

číst dál


Vzdělávání Gastro

Studenti z Přímky soutěžili v čepování piva

V sobotu 9. června 2018 se ve Znojmě uskutečnil již čtvrtý ročník oslav zlatavého hořkého moku pod názvem Pivní slavnosti Znojmo 2018.

12. 06. 2018

číst dál


travelcon
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar