Menu

Čedok slaví 103. narozeniny! Rekordními prodeji i letním kinem

22. 07. 2023

Cestovní kancelář Čedok slaví v letošním roce už 103. výročí založení společnosti, od prvních autokarových zájezdů nebo vyhlídkových jízd po Praze se doba zájezdů značně posunula. Z Jugoslávie k Madagaskaru či Srí Lance, z prvních typů historických dopravních letadel po nejmodernější stroje jako jsou Boeingy 787 Dreamliner. Založení nejstarší cestovní kanceláře na trhu se datuje už do doby první republiky. Právě 21. července 1920 byla totiž podepsána zakládající listina, které začala psát dlouhou tradici Čedoku. I přes to, že se mění dopravní prostředky, destinace v nabídce, preference klientů nebo technologie, značka Čedoku zůstává, a zejména v posledních letech se transformovala do leadera na trhu cestovek, který rekordně roste.  

„Připomínáme si výročí založení Čedoku, který odstartoval svou cestu přesně před 103 lety. Je neuvěřitelné, jak se daří navazovat na dlouhou tradici a příběh, který se s naší značkou pojí, ale zároveň ji posunout k cestovní kanceláři pro všechny cestovatele, zpátky do zisku i k rekordním prodejům. Už loni jsme zaznamenali nejlepší výsledky a nejvyšší počet klientů od roku 1989, letošní rok bude ještě lepší. Léto je ještě v plném proudu, ale už nyní jsme svou pozici zdvojnásobili,“ vyhodnotil k výročí firmy Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Žebříček nejoblíbenějších destinací vede Turecko, nejvíce letadel v létě odlétá do Antalye, konkrétně ze všech šesti mezinárodních letišť v Česku, ale i ze slovenské Bratislavy. Mezi nejprodávanější destinace léta patří dlouhodobě také řecké ostrovy, nejvíce klientů odlétá každý týden na Rhodos nebo Krétu. Mezi pět nejoblíbenějších zemí, kam se jezdí na dovolenou u moře, patří též Bulharsko, Egypt nebo Španělsko, včetně Kanárských ostrovů. Skokanem roku je letos stoprocentně Albánie, Černá Hora nebo Madeira, kterou volí aktivnější cestovatele. Z exotiky na zimní sezónu se pak už nyní prodal dvojnásobek zájezdů, nejvíce klientů rezervuje Dominikánskou republiku, Zanzibar a Thajsko, daří se i loňské novince Madagaskaru. Poprvé v historii se poletí přímo z Prahy také na Srí Lanku nebo do Keni.

Při příležitost oslav výročí založení firmy pořádá Čedok promítání cestovatelských filmů ČEDOKINO v letním kině Sunset Cinema na střeše obchodního centra Arkády Pankrác. Během víkendu od 21. do 23. července tak čekají na návštěvníky hollywoodské snímky, kde hraje cestování nebo destinace hlavní i vedlejší roli. Filmoví nadšenci také mohou na promítání vyhrát zájezd do Řecka pro dva zdarma.
Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOK

 
 


Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba