Menu

Běh Českou Kanadou

19. 06. 2018

Sto čtyřicet šest závodníků vyrazilo o víkendu na trať Běhu Českou Kanadou. Díky jejich účasti a dalším dobrovolným příspěvkům pořadatelé vybrali částku 53 280 korun, kterou věnovali jako příspěvek na bezbariérové úpravy koupelny pro rodinu hendikepovaného Jirky z Jindřichova Hradce. Dalších 56 tisíc korun se podařilo získat od Nadace ČEZ díky mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem.
kasn

Příjemné počasí, skvělá atmosféra, ale i kvalitní sportovní výkony. Takový byl Běh Českou Kanadou, díky kterému se podařilo pro nemocného Jirku získat téměř 110 tisíc korun. Benefiční běh, na jehož organizaci se podílela více jak čtyřicítka místních dobrovolníků, tak splnil očekávání.
Výtěžek ze startovného a finanční příspěvky od jednotlivců daly dohromady částku 53 280 korun, kterou pořadatelé věnovali nemocnému Jirkovi Jandovi a jeho mamince jako příspěvek na bezbariérové úpravy koupelny. Jirka trpí dětskou mozkovou obrnou a mentální retardací, sedí pouze s oporou, je inkontinentní epileptik a potřebuje 24hodinovou péči. Péče o něj je velice náročná. „Je skvělé, že jsme již potřetí v řadě měli možnost podpořit někoho ze svého okolí, kdo pomoc opravdu potřebuje. V minulosti podpořené rodiny nás přišly na oplátku povzbudit svou přítomností přímo na sobotní závod. Běh Českou Kanadou má tak trošku rodinnou atmosféru. Běžci se k nám vrací, účastní se stále více místních lidí. Závodí však i trénovaní sportovci a není zde nouze o výjimečné sportovní výkony. Pro nás jsou však vítězové všichni, kteří přijdou podpořit dobrou věc,“ zhodnotil charitativní běh hlavní pořadatel závodu Tomáš Kamas, který si letos sám zaběhl 6,5kilometrovou trať.
Ještě před startem závodu převzali Jandovi šek na dalších 56 000 korun od Nadace ČEZ. „Jirkův příběh oslovil uživatele aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Během pouhého dne mu 1600 uživatelů pomohlo svým pohybem získat 200 tisíc bodů a velice rychle tak dali Nadaci ČEZ zelenou k uvolnění přislíbené částky,“ poznamenal Marek Sviták, mluvčí temelínské elektrárny a zástupce Nadace ČEZ. Jandovi za tento finanční obnos koupí speciální rehabilitační postel, která by měla předejít bolestem zad a tvorbě proleženin nemocného Jirky.
Starosta Nové Bystřice Vladimír Bláha k pořádání závodu řekl: „Mám z této akce vždy velice pozitivní dojmy a rád se jí účastním. Je dobře, že tu vznikla tradice benefičního běhu za podpory velké skupiny místních dobrovolníků. Organizace je skvělá, takovou akci radnice s radostí podporuje.“ Jitka Jandová, maminka Jirky dodala: „Mám velkou radost, že se podařilo vybrat takovou sumu peněz a všem pořadatelům, dobrovolníkům i závodníkům děkujeme.“
Trať na 10,5 kilometrů ovládl mezi muži Filip Kašpar (36:01), mezi ženami zvládla stejný úsek nejrychleji Petra Šimáčková (50:15). Trať na 6,5 km uběhl nejrychleji Václav Zajíc (24:00) a mezi ženami Jana Kutnerová (32:57).
Připravila Petra Vacková.


http://www.novabystrice.cz/beh-ceskou-kanadou/a-1502 
https://www.facebook.com/behceskoukanadou.cz/

  Archiv