Menu

Aegean Airlines začaly létat do Heraklionu

18. 06. 2021

Letecký dopravce Aegean Airlines spustil pravidelnou linku z Prahy do Heraklionu. Do hlavního města oblíbeného řeckého ostrova Kréta bude létat dvakrát týdně, každý čtvrtek a sobotu. V plánu je i navýšení o třetí spoj s odletem v pondělí. Nové přímé spojení z Letiště Václava Havla Praha bylo zahájeno dnes ráno vodní slavobránou.Letecká společnost bude na linku nasazovat letadlo typu Airbus A320 se 174 místy.

“Těší nás, že zahajujeme provoz nových přímých letů z Heraklionu na Letiště Praha. V létě 2021 tak s Prahou spojíme ostrov Kréta, jednu z nejoblíbenějších řeckých destinací. Společnost AEGEAN Airlines již s Letištěm Praha úspěšně spolupracuje deset let v rámci celoročně provozované linky mezi Aténami a Prahou s lety vypravovanými denně. Naším přáním je spolupráci v následujících letech ještě rozšířit a přidat do sítě námi provozovaných leteckých spojení další řecké destinace,“ řekl Ioannis Rasoglou, Network Planning Manager AEGEAN Airlines.

Aegean Airlines dlouhodobě provozují také pravidelnou linku do Atén. Do hlavního města Řecka mohou cestující letět až pětkrát týdně.

Letenky na lety do obou destinací jsou k dispozici na webových stránkách www.aegeanair.com.Letiště Praha připravilo pro snazší orientaci speciální webovou stránku zazitkyuzcekaji.cz. Čeští cestující na ní najdou zajímavé informace o destinacích, ale také souhrn důležitých opatření na letišti i seznam věcí, které je třeba před cestou splnit. Cestovatelský checklist je ke stažení zde
Připravila Klára Divíšková.

 

www.prg.aero
www.prg.aero/zazitky-uz-cekaji
www.facebook.com/prague.airport.letiste.praha
www.instagram.com/pragueairport/Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba