Menu

Zimní střediska otevřou 18. prosince 2020

05. 12. 2020

Včerejším vyhlášením potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný, že od 18. prosince mohou otevřít tuzemská zimní střediska, tedy vleky a lanovky.

„Toto rozhodnutí vítáme a jsme rádi, že vláda chápe nelehkou pozici podnikatelů v cestovním ruchu a že také, na rozdíl od zahraničí, chápe, že zimní střediska zahrnují ubytování, lyžařský areál i stravování.“ uvádí Viliam Sivek, prezident České unie cestovního ruchu.

Česká unie cestovního ruchu včetně svých členů, například Asociace lanové dopravy a Unie horských povolání ČR, děkuje zástupcům Vlády ČR a kompetentním úřadům za aktivní spolupráci při jednáních v posledních dnech a za příslib otevření zimních středisek ještě před vánočními svátky v letošním roce.

Ačkoliv se chystají další jednání o konkrétních podmínkách a možnosti provozu těchto středisek, vážíme si přístupu pana ministra Jana Blatného, hlavní hygieničky České republiky Jarmily Rážové a dalších odpovědných osob nejen na Ministerstvu zdravotnictví, ale také na Ministerstvu obchodu a průmyslu a poslanců napříč politickým spektrem.

Pevně věříme, že tento chápající postoj se promítne i do pondělního rozhodnutí Vlády ČR a matice opatření protiepidemického systému (PES) pro sportovní aktivity.

Uvolněním provozu zimních středisek by nadělila Vláda ČR zejména českým lyžařům hezký vánoční dárek a rovněž by tím vyslala velmi pozitivní impuls pro cestovní ruch a zejména pro jeho zaměstnance v horském cestovním ruchu. Provozovatelé zimních středisek mohou po několika týdnech nejistoty pokračovat v přípravách na svou část sezóny.

„Již od minulého pondělí je v podstatě ve všech zimních střediscích teplota trvale pod nulou a tak ve většině z nich sněhová děla běží naplno,“ říká Jakub Juračka, prezident Asociace lanové dopravy a viceprezident České unie cestovního ruchu, a doplňuje: „Těšíme se na příjezd prvních lyžařů. S bezpečností počítáme a udělali jsme mnoho opatření, aby se epidemie na horách nemohla šířit.“
Připravila Kristýna Válková.

https://forumcr.cz/

 ceska_unie_cestovniho_ruchu

PF 2021 CzechSpecials