Menu

Zaměstnanci Středočeské centrály cestovního ruchu představí svá nejoblíbenější místa

24. 03. 2020

Na Facebooku „Střední Čechy“ Vám budeme každý týden přinášet tipy zaměstnanců Středočeské centrály cestovního ruchu, p.o. (dále jen SCCR) na zajímavé turistické cíle ve středních Čechách.

Návštěvníci facebookové stránky „Střední Čechy“ si budou moci přečíst jaká místa rádi a z jakých důvodů navštěvují zaměstnanci Středočeské centrály cestovního ruchu. Mohou se jimi inspirovat a zároveň psát i svá oblíbená místa a zákoutí, které ve středních Čechách navštěvují. 

Ředitelku Středočeské centrály cestovního ruchu
Zuzanu Vojtovou téměř jistě v době vinobraní potkáte na soutoku Vltavy a Labe v Mělníku. „Pocházím z vinařského kraje, proto je mi asi blízký Mělník. Poprvé jsem tam byla ještě dávno se školou a ráda se tam vracím. Vždy si vybavím stráně plné vinohradů nad soutokem Vltavy a Labe a nad tím čnící zámek.“  

Jana Sonntágová, vedoucí marketingového oddělení má také své oblíbené a neodolatelné místo. „Zřícenina hradu Zvířetice je pro mě srdeční záležitost. Místo jsem poprvé navštívila na podzim před 8 lety s přítelem. Sluníčko začalo pronikat přes hustý hábit mlhy, která místu dodávala magickou atmosféru. Uprostřed ruin, které učarovaly i Karlu Hynku Máchovi, jsme si z termosky nalili horkou kávu a vychutnávali genius loci tohoto krásného místa.“ 

Svá oblíbená místa odtajnila i Karolína Kratochvílová z marketingového oddělení. Kája pečuje o naši ediční činnost. Než k nám nastoupila, pracovala na hradě Křivoklát, a proto je její volba jasná. Křivoklát je pro ni srdeční záležitost, na kterou nedá dopustit. „Celý život bydlím na Křivoklátsku. Miluji hrad stejně jako další ukryté poklady v této nádherné přírodě. Pořád je tu co objevovat. Ať už jsou to zříceniny, zákoutí řeky Berounky nebo rozličné menší i větší skály, kterých je tu nespočet. Tomu všemu nasazuje korunu královský hrad, který prostě musíte milovat."  


Středočeská centrála cestovního ruchu chce tímto způsobem rozproudit komunikaci o cestovním ruchu v době pandemie koronaviru a nabídnout zájemcům inspirativní náměty pro výlety v krásné přírodě a kulturní památky k návštěvám kraje, který od letošního roku nese značku „Střední Čechy královské“.
Připravila Tomáš Hapeklo.

www.centralbohemia.cz
www.facebook.com/centralbohemia/ 
www.instagram.com/…tralbohemia/

 
Image result for střední čechy královské logo