Menu

Zámecký říjen na zámku v Novém Městě nad Metují

01. 10. 2022

Přesto, že hlavní turistická sezóna roku 2022 už skončila, novoměstský zámek můžete stále navštívit, a to každý říjnový víkend v čase od 10 do 16 hodin. V rámci otevírací doby je přístupný hlavní prohlídkový okruh „Zámecké Interiéry“, kde uvidíte interiéry zařízené v první polovině 20. století od architekta Dušana Jurkoviče a Pavla Janáka. Po předchozí objednávce je možné tento prohlídkový okruh navštívit i ve všední den a to pro skupinu min. 10 osob. Po předchozí domluvě si můžete projít i druhý interaktivní prohlídkový okruh „Od půdy po sklep“ (minimálně pro 10 osob). Během otvírací doby zámku máte možnost vystoupat na věž Máselnici a za odměnu si vychutnat pohled na město a jeho okolí pod rouškou podzimu.

Svátek 28. 10. 2022
Poslední říjnový pátek – Den vzniku samostatného československého státu – můžete strávit příjemně a vydat se k nám na návštěvu. Předpokládané začátky prohlídek jsou v 11.00, 13.00 a 15.00 hod.

Edukace na zámku
Především pro školní skupiny nabízíme speciální edukační exkurze. Zvolit si lze jeden ze tří programů, které jsou k dispozici. Lze takto absolvovat naše oba prohlídkové okruhy nebo si zvolit prohlídku s názvem „Ornament na zámku“.

Výstavy na zámku
Už jen do konce října máte možnost na prohlídkách obdivovat rukodělnou práci PhDr. Dany Holmanové, držitelky ocenění „Nositelka tradice“, která vyzdobila interiéry svými perníčky, jež jsou doplněné o květinové dekorace paní Adriany Karasové.

Do neděle 30. října můžete taktéž shlédnout v Galerii Za Pokladnou a prosklené arkádě na nádvoří výstavu „Fotografie 2022“.

Dne 30. září skončila možnost přihlásit se do již 9. ročníku naší fotografické soutěže s názvem Zámek okem fotografa. Za zaslané fotografie všem přihlášeným účastníkům děkujeme.Výherci budou vyhlášeni tradičně na našem adventním benefičním koncertě, který se bude konat v pátek 9. prosince 2022.

Jménem rodiny Bartoň-Dobenín a Správy zámku vám přejeme hezký nadcházející podzim.
Připravila Lucie Oubrechtová.

www.zameknm.cz
www.facebook.com/zameknmnm