Menu

Výstava 30 let pelhřimovských rekordů ve Valdštejnské zahradě v Praze

03. 09. 2020

Výstava s podtitulem „Přes Pelhřimov do České knihy rekordů“ potrvá v sídle Senátu Parlamentu České republiky do 1. října.

Věřili byste, že lze vytvořit Karlštejn z chlebového těsta? Víte, že na pelhřimovském náměstí padlo už hodně přes tisíc českých rekordů a že je tam vystavena nejmenší jezdecká socha na světě? Napadlo by vás, že někdo může mít vlasy dlouhé 213 cm nebo knír s rozpětím 123 cm? Tušili jste, že fotbalový turnaj s nejdelší tradicí (v historii české kopané) se každoročně hraje na Vysočině? Uměli byste si představit, jak asi mohl vypadat největší dort, když vážil 1550 kg? Nebo rekordní pralinka, která měla přes tři čtvrtě metráku? A víte, kdo všechno z významných osobností byl uveden do Rekordmanské síně slávy? Pokud alespoň v některých případech odpovídáte slůvkem NE, tak to jste ještě nebyli v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově nebo na velké retrospektivní výstavě „30 let pelhřimovských rekordů“ ve Valdštejnské zahradě v Praze na Malé Straně.

Fotografický průřez z let 1990 – 2020 s více než třemi sty fotografiemi, zachycujícími unikátní okamžiky, kdy vznikaly rekordy posléze Agenturou Dobrý den zapsané do České knihy rekordů, vznikl jako připomínka letos nekonaného jubilejního 30. mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů.
Připravil Miroslav Marek.

www.muzeumrekorduakuriozit.cz
www.dobryden.cz