Menu

Vyjádření letecké společnosti Air France – KLM k vývoji situace ohledně koronaviru

31. 01. 2020

Prohlášení Air France

Hlavní prioritou letecké společnosti Air France je zdraví a bezpečnost jejích zaměstnanců i zákazníků nejen ve Francii, ale i po celém světě. Společnost Air France od vypuknutí koronaviru úzce spolupracuje s vnitrostátními a mezinárodními zdravotnickými úřady. Po pečlivém zvážení současné situace se Air France rozhodla pozastavit všechny své pravidelné lety do i z pevninské Číny, a to až do 9. února 2020.

Počínaje pátkem 31. ledna bude Air France provozovat jen speciální lety do i ze Šanghaje a Pekingu, aby zákazníkům a zaměstnancům umožnil bezpečný návrat. Na palubě letadla budou obsluhovat pouze dobrovolní členové posádky. Společnost Air France již dříve pozastavila své lety na trase z/do čínského Wuhan a toto omezení zůstává v platnosti až do dalšího oznámení.

Zákazníci, kteří si rezervují let do Číny nebo z Číny do 29. února 2020, mohou datum svého letu do 31. května 2020 změnit nebo požádat o vrácení peněz bez dalších dodatečných nákladů. Další podrobnosti o změně termínu letu naleznete na adrese:
www.airfrance.com


Prohlášení KLM

Na základě stávajících a očekávaných doporučení vydaných různými vnitrostátními a mezinárodními orgány, včetně Světové zdravotnické organizace se letecká společnost KLM rozhodla, že po tomto víkendu pozastaví všechny své lety do Pekingu a Šanghaje, a to až do 9. února 2020. KLM už dříve oznámila, že pozastaví své lety také na lince do Chengdu, Hangzhou and Xiamen.

Poslední lety, které odlétají z Amsterdamu v neděli 2. února, mají v současné době poskytnout co největšímu počtu zákazníků možnost vrátit se z Pekingu a Šanghaje zpět do Amsterdamu. 

Jak již bylo dříve oznámeno, nadále bude v platnosti možnost pružné změny termínů letů /do Číny. Další informace naleznete zde: 

https://www.klm.com/home/nl/nl#…

Připravila Lidija Erlebachová.

klm_log_nov