Menu

Valašské muzeum v přírodě se znovu otevírá veřejnosti

03. 12. 2020

V rámci rozvolňování protiepidemických opatření tzv. druhé vlny pandemie koronaviru otevírá Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm po téměř dvouměsíční přestávce své brány.

vmp_plakat_otevreni

Návštěvnici si budou moci prohlédnout od 3. 12. 2020 areál Dřevěného městečka, exteriéry Valašské dědiny a Mlýnské doliny. Výjimku budou tvořit dny 7. 12., 14. 12., 24. 12. a 25. 12., kdy bude celé muzeum uzavřeno. V
 souvislosti s pandemií koronaviru platí tato nařízení: vstup bude umožněn návštěvníkům pouze se zakrytím úst a nosu, personál bude upozorňovat na nutnost hygieny rukou a na dodržování rozestupů. Vstoupit do areálu mohou pouze návštěvníci bez akutních zdravotních obtíží a ti co nejsou v karanténě. U vstupu do areálu jsou k dispozici bezkontaktní stojany s dezinfekcí. Do interiérů expozičních objektů bude povolen vstup maximálně deseti osob,“ sdělil Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Vzhledem k přetrvávajícím omezením, která platí ve 3. stupni omezení Ministerstva zdravotnictví PES pro pořádání hromadných akcí se letošní plánované prosincové pořady neuskuteční. Z
 programové nabídky jsme tak byli nuceni zrušit Mikulášský podvečer, Vánoční jarmark, Živý betlém, Štěpánskou koledu a edukační pořad Vánoce na Valašsku.

„V souvislosti se zákazem pořádání kulturních akcí nemůžeme diváky přivítat ve vánočně vyzdobené Janíkově stodole. Z to­hoto důvodu jsme poprvé přistoupili k přímému přenosu slavnostního koncertu Večer při svíčkách. Na jevišti se tak druhou adventní neděli představí Tomáš Kočko a Orchestr a zaznějí písně z hudebního alba Koleda. Bude se jednat o kolekci moravských koledních písní v hudební úpravě Tomáše Kočka a jeho autorský repertoár, pozval Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Živý přenos pořadu Večer při svíčkách se uskuteční v
 neděli 6. 12. 2020 od 17.00 na www.nmvp.cz/…rprisvickach
Připravila Pavlína Polášková.

www.nmvp.cz

 

PF 2021 CzechSpecials