Menu

V Klášterech Český Krumlov během následujících měsíců

05. 02. 2020

Srdečně Vás zveme do klášterních prostor, kde se kromě již tradičních prohlídek v klášterní či interaktivní expozici, nebo návštěvy našich řemeslných dílen a oddychového centra, můžete těšit také na nejrůznější akce spojené s masopustem či Velikonocemi.

Od 1. únorového dne až do konce května jsme pro vás připravili zbrusu novou neobyčejnou hru, při které se rodiny z dětmi dozví spoustu nového a také se dobře zabaví, o což u nás jde především.  Na 22. února je nachystáno masopustní tvoření pro malé i velké. Vaší fantazii se během výroby masopustních masek a  rytmických nástrojů meze nekladou. Kromě tvoření na vás čeká oblíbený jarmark, pečení koblih v klášterní pekařské dílně, či ukázky řemesel v řemeslné uličce. Ale také vás neochudíme o kulturní zážitek. Přímo na dvoře klášterních prostor vystoupí známé českokrumlovské duo Hrajeto. O další kulturní zážitek se postará v neděli 23. února folklorní soubor Jitřenka. Masky, které vytvoříte, najdou své uplatnění v masopustním průvodu, který se vydá městem 25. února. Letošním tématem průvodu je ”pohostinné setkání”.

V březnu se můžete těšit na besedu s pány Pavlem Podruhem a Martinem Neudörflem a to  nejen o českokrumlovských mužích,  která se koná 17.3. Na své si ale v březnu přijdou také děti, pro které jsme  připravili pohádkový víkend. Čekají na ně komentované prohlídky, pohádkový jarmark, řemesla na Klášterním dvoře nebo pohádkové buchty v ranečku z naší pekařské dílny.

Velikonoce v Klášterech budou opět nabité akcemi, které si nemůžete nechat ujít. Na Velký pátek je pro děti připraveno dobrodružné hledání pokladů. Pro dospělé pak noční komentované prohlídky kláštera Minoritů. Večer a noc je v klášterech již potřetí spjata s obnovenou tradicí nočního bdění u božího hrobu, kde bude držet stráž Schwarzenberská granátnická garda.  

Ale největší velikonoční tvoření je přichystáno na Bílou sobotu, stejně tak jako velikonoční jarmark s řemesly, projížďky na koních či pečení tradičního velikonočního pečiva-Jidášů. Kromě jiného se můžete  zúčastnit  komentovaných prohlídek, tentokrát na téma: „Křížem krážem klášterem“. Na boží hod velikonoční je připravena Velikonoční slavnost na Klášterním dvoře.
Připravila Nikola Moricová.

Změna programu vyhrazena.
www.klasteryck.cz