Menu

V Chorvatsku začalo očkování pracovníků cestovního ruchu

25. 04. 2021

23. 4. 2021 v Dubrovníku začalo organizované očkování pracovníků cestovního ruchu proti onemocnění COVID-19. Očkovaných bude kolem 430 osob. Ministryně cestovního ruchu Nikolina Brnjac navštívila očkovací místo a uvedla, že Dubrovník byl vybrán pro zahájení očkování pracovníků cestovního ruchu kvůli jeho významu jako cílové destinace.

„V rámci projektu Stay safe in Croatia" jsme vyvinuli konkrétní standardy. Posíláme hostům zprávu o bezpečnosti, takže je důležité, aby bylo očkovaných co nejvíce pracovníků cestovního ruchu,„ uvedla. Očkování bude organizováno i v jiných okresech, protože prioritou jsou podle ní pracovníci cestovního ruchu, a dodala, že očekává, že všichni, kteří se chtějí dát očkovat, budou očkováni ještě před létem.

Brnjac uvedla, že 70 % pracovníků cestovního ruchu projevilo zájem o očkování. „Určitě očekáváme vyšší účast, protože pracovníci cestovního ruchu jsou v přímém kontaktu s hosty, a je důležité, abychom snížili možnost výskytu hotspotů. Navíc při výběru místa pobytu budou hosté sledovat míru proočkovanosti.“

„Vláda zajistí pro turisty antigenní testy za symbolickou cenu a je na nás, zda se budeme držet epidemiologických opatření,“ uvedla Brnjac. „Je důležité mít testovací body nejen na letištích a hraničních přechodech, ale také v přístavech a jinde, kde k nim mají turisté snadný přístup,“ dodala.

Ministryně uvedla, že po dohodě s Chorvatským institutem veřejného zdraví budou očkováni i soukromí pronajimatelé apartmánů.

Šéf Dubrovnicko-neretvanská župy Nikola Dobroslavice uvedl, že je rád, že Dubrovník byl vybrán pro zahájení očkování pracovníků cestovního ruchu, protože „koronavirová krize nás zasáhla nejvíc.„ Uvedl, že v minulém roce zaznamenala oblast Dubrovníku pokles cestovního ruchu o více než 80 % ve srovnání s rokem 2019. „Stále věříme, že můžeme dosáhnout 60 až 70 % výsledků z roku 2019, i když jsme si vědomi, že to závisí i na situaci v zemích,  odkud turisté přijíždějí.“
Připravilo Chorvatské turistické sdružení.

www.croatia.hr/cs-CZ
www.safestayincroatia.hr/cz
 

Czech Specials
Side VSH