Menu

Uherské Hradiště se připojuje k výzvě 10 000 kroků

27. 03. 2021

Uherské Hradiště se připojuje k národní výzvě 10 000 kroků, která je postavena na pravidelné denní chůzi a do které se můžete zapojit také vy. Primárním cílem není denně ujít 10 000 kroků, ale začít chodit pravidelně a víc než dosud. Odpovědí vám může být nejen pevnější zdraví, ale snad i možnost poznat při chůzi či běhu místa, kterých si z auta či autobusu nemůžete všimnout.

Projekt spolku Partnerství pro městskou mobilitu si klade za cíl motivovat veřejnost k chůzi jako základní lidské aktivitě při pohybu ve městě, ale i mimo ně.

„Výzva 10 000 kroků odstartuje v dubnu, nicméně zaregistrovat do ní se můžete již nyní. Přihlášení dospělí zájemci se mohou účastnit samostatně nebo v týmu. Nachozené nebo naběhané kilometry jsou následně bodově ohodnoceny. Osoby s vyšším věkem a hmotností mají speciální bodové hodnocení, což jim dává možnost umístit se stejně jako ostatním. Týmy mohou být tvořeny libovolně, ať už jako rodina, zájmový spolek nebo firma,“ popsal místostarosta města Uherské Hradiště Jaroslav Zatloukal.

A proč právě také Uherské Hradiště? Podívejte se kolem sebe, kolik míst tohoto krásného města míjíte bez povšimnutí nebo je znáte jen z fotografií. Uherské Hradiště je navíc zasazené v krásném přírodním koutu a lemované řekou Moravou, takže pěší výlety za hranice města vám otevřou netušené možnosti.

„Účastníci si budou moci porovnávat aktivitu s dalšími obyvateli města, ale i s lidmi z jiných měst. V závěru budou na městské i celostátní úrovni vyhlášeni nejaktivnější „chodci“ a získají drobnou odměnu. Neporovnatelně větší výhru však mohou věnovat sami sobě – pevnější zdraví a hlavně skvělý pocit, že něco dokázali. Vítězi jsou prostě všichni,“ vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.
Připravil Zdeněk Šmýd.

www.desettisickroku.cz/…ske-hradiste
www.mesto-uh.cz
www.uherske-hradiste.cz
www.slovacko.cz
    

Czech Specials
Side VSH