Menu

Tradiční Literární bar na Přímce

02. 04. 2019

25. března 2019 se konal již po několikáté oblíbený Literární bar. Začít den dobrou kávou, drobnou sladkostí a u toho si příjemně popovídat o knihách. Znáte snad lepší start do nového týdne? My, knižní nadšenci, asi ne.

Ve školní knihovně se nás zpočátku sešlo pomálu, ale nutno podotknout 7:20 v pondělí ráno není asi úplně oblíbený čas. Během několika minut se k nám připojilo několik dalších lidí, takže jsme si celkem pěkně popovídali a záběr žánrů byl opravdu rozmanitý. Románová tvorba byla zastoupena knihami Seznam tajných přání, Tíha vesmíru a také dílem Jedna želva za druhou populárního spisovatele J. Greena. Překvapením bylo i zastoupení školního maturitního seznamu knihou Stařec a moře. Dozvěděli jsme se i něco málo o Etiketě pro dívky od L. Špačka, prohloubili si duchovní vnímání knihou Čtyři dohody. No a zbývalo se jen ponořit do fantasy světa s knihami ze série Zaklínač a Hunger games.
Podrobnější informace o jednotlivých titulech a zejména zdůvodnění výběru konkrétní knihy, která mi změnila život, přišlo druhou hodinu. Nutno podotknout, že jedna kniha vyvolala vcelku dlouhou diskusi a celkově vybočila z výše uvedeného výčtu. Nebyla to beletrie, která by nás uchvátila, ale kniha spíše odborného rázu s tématem, které se týká stále většího počtu lidí. Jedná se o knihu Snadná cesta z prokrastinace – jak přestat odkládat úkoly. Ondřej, který si knihu přinesl, nám tedy připravil několik důležitých bodů, jak onomu soudobému fenoménu předcházet. Poté už jsme se opět ponořili do světa zasněných románů a dobrodružných fantasy příběhů.
Naším posledním úkolem bylo vytvořit, pokud možno poutavou, recenzi knihy obohacenou o výtvarné zpracování. Výsledky naší práce jistě stojí za zhlédnutí a najdete je na nástěnce ve čtvrtém patře. Jestliže se tedy budete o prázdninách nudit, nabízíme Vám ochutnávku knih, které by vás mohly zaujmout.

Připravila Michaela Dohnálková.

www.sousoszn.cz

 

Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new