Menu

Světový den turismu. Svátek cestovního ruchu je právě dnes

27. 09. 2022

Právě dnes je Světový den turismu. 27. září se jako výročí cestovního ruchu slaví už od roku 1980, a to pod hlavičkou Světové organizace turismu (UNWTO). Letos se zaměřením na budoucnost tohoto sektoru.

Hlavní oslavy začaly včera na Bali a budou trvat do 28. září. Mimo jiné se koná konference s podtitulem „Přehodnocení turismu.“ Odborníci na cestovní ruch na ní probírají proměny oblasti po pandemické krizi a ukazují zásadní význam sektoru pro každou zemi a svět jako takový. Poukazují také na přínosy a důležitost komplexního náhledu a řešení turismu. Zdůrazňují, že je třeba cestovní ruchu vnímat a spravovat ve všech souvislostech. Což znamená myslet na lidi, životní prostředí, ekonomiku i udržitelný rozvoj. Nechybí ani diskuze o novém nastavování partnerství soukromého a veřejného sektoru.

Jak dříve řekl ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget: „Cestovní ruch patří v Česku mezi hlavní pilíře exportu služeb a v Praze nebo v příhraničí se jedná o klíčové ekonomické odvětví.“ Další informace o významu cestovního ruchu pro Česko si lze přečíst například na tomto místěPřipravila Štěpánka Filipová.

 www.unwto.org/…ism-day-2022

 

Archiv