Menu

Svatojakubská pouť, Nepomucký trojúhelník, Nepomucká muzea a Černí baroni na Zelené Hoře

23. 07. 2020

Nadcházející víkend bude v Nepomuku živo.

Městské muzeum a galerie Nepomuk

23/06–01/09
Výstava historických kostýmů Venduly Ptáčkové
V průběhu celého léta budou mít návštěvníci možnost si prohlédnout historické kostýmy Venduly Ptáčkové, umístěné ve stálé expozici Měšťanského interiéru. Do šití se Vendula zamilovala už v raném dětství, kdy v pěti letech usedla za šicí stroj a již jej neopustila. Postupně získala odborné vzdělání a absolvovala rekvalifikace z oblasti výtvarného umění. Významným obdobím pro ni bylo účinkování ve skupině historického šermu Morgana von Maxberg,  kde oblékala nejen šlechtu, ale i lapky a služebné. Všechny oděvy Venduly Ptáčkové jsou originálem. Věříme, že návštěvníka osloví a s trochou nadsázky vtáhnou do děje dob dávno minulých.

02/07–01/09
Jiří Světlík – Cestou do Bezděkovce
Výstava plakátů Jiřího Světlíka, autora, který se sic v Bezděkovci nenarodil, ale po padesáti letech chalupaření je zde doma. Zanechal tak pachtění, opustil marnost a kravál města a přišel hospodařit do nejkrásnějšího kraje, do ticha, do ráje. Výstava představuje průřez grafické práce autora a rovněž počtení v rozepsané knize. Jiří Světlík je autorem nejen komerčních plakátů a obchodních značek, ale i autorských plakátů se sociálním, kulturním a ekologickým přesahem. Rovněž je autorem řady log, snad každý si vybaví logo HC Škoda Plzeň.

02/07–30/08
MIKRO X MAKRO…aneb na velikosti (ne)záleží
Interaktivní výstava umožní návštěvníkům nahlédnout do mikrosvěta a přinese i překvapivá makro vesmírná srovnání. Součástí expozice jsou mikro a makrofotografie, ale také třeba model lidského vlasu zvětšený cca 980krát. Pro spoustu zábavy a poznání je zde workshopová dílna, kde nejen děti, ale i jejich rodiče, budou moci nahlédnout třeba do tajů daktyloskopie. Výstava potrvá do konce srpna a je součástí prohlídky muzea.

Kostel sv. Jana Nepomuckého
volně přístupný
Připravila Šárka Boušová.

www.nepomuk.eu