Menu

Středočeská centrála cestovního ruchu na 1.-14. 8. 2022 doporučuje

01. 08. 2022

Festival Let It Roll Open Air Milovice (4.-6. 8.)
Let It Roll je největším drum & bassovým festivalem na světě. I letos se uskuteční na milovickém letišti, kde je také možnost ubytovat se v připraveném kempu. Účastníky čekají intenzivní tři festivalové noci s bohatým programem. Tradiční Opening show proběhne jako vždy v pátek, druhou festivalovou noc. Velmi očekávaná australská hudební skupina Pendulum na festivalu vystoupí rovněž v pátek 5. 8.
Více zde: www.letitroll.eu

Highjump v Kulajově lomu v Hřiměždicích (5.-6. 8.)
Účastníci festivalu Highjump v Kulajově lomu v Hřiměždicích si přes dej užijí adrenalin a závody v cliffdivingu a večer to rozjedou s kapelami i DJ’s. V rámci doprovodného programu budou v Hřiměždicích skákat členové X-Diving Team, jedni z nejvýraznějších představitelů takzvaného splash divingu na světě. Chybět nebude show ve flyboardingu ani další parádní podívaná a dechberoucí moderované exhibice.
Více zde: www.highjump.cz

Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou (6. 8.)
Ve zručském zámeckém parku proběhne 22. ročník Historických slavností. Jako každoročně se návštěvníci mohou těšit na dobový jarmark, hudbu, tanec, šerm, kejkle, střelbu a mnoho dalšího. Vystavena bude i replika korunovačních klenotů. Celodenní program od 10 do 19 hodin moderuje Zdeněk Vrba. Po jeho skončení bude následovat koncert z muzikálu Děti ráje Praha.
Více zde: www.zamek-zruc.cz

Ochutnej Evropu, Příbram (6. 8.)
Srpen, září a říjen se ponesou ve znamení pravidelné exploze vašich chuťových pohárků, chystá se totiž festival Ochutnej Evropu, který představí to nejlepší, co evropská kuchyně nabízí. Připraven je i bohatý doprovodný program a soutěže o hodnotné ceny. Zabaví se i nejmenší návštěvníci. První z jedenácti setkání se uskuteční 6. 8. v Příbrami na náměstí T. G. Masaryka. Akce se koná v rámci oslav k předsednictví ČR v Radě Evropské unie a pořádá ji Středočeský kraj ve spolupráci se svými partnery a středočeskými městy.
Více zde: www.facebook.com/…45785137826/https://www.strednicechy.cz/…A5-13_07.pdf

Bitva na Mělníku aneb Desátá bitva Rytířů Mělnických (6. 8.)
Bitva na Mělníku aneb Desátá bitva Rytířů Mělnických se tak jako v minulých letech uskuteční v prostoru Hořínského parku. Nádhernou kulisu akci dělá i zámek Mělník. Příběh letošní bitvy bude v duchu pohádkového fantasy příběhu, který bude vyprávěn tehdy ještě malému Janu Jindřichu Lucemburskému. Páni vyznávající gotiku budou poměřovat své umění s pány vikingy.
Více zde: www.rytirimelnicti.cz

Plavba na vltavském voru, Kamýk nad Vltavou (6.-7. 8.)
Další termín netradiční plavby vorem po Vltavě se uskuteční o víkendu 6.-7. 8. od 10 hodin ve dvouhodinových intervalech až do podvečera. Obec Kamýk nad Vltavou zve na plavbu na replice voru, kterým se plavili voraři ze Šumavských hvozdů až na Výtoň do Prahy, pluje se na něm od přístaviště v Kamýku ke vzdutí přehrady. V následujícím týdnu ve dnech 13.-14. 8. proběhne poslední plavba tohoto druhu v letošním roce.
Více zde: www.obeckamyk.cz

Projděte se Mělníkem s kocourem Švarcíkem (10. 8.)
Regionální muzeum Mělník pořádá naučnou procházku pro rodiny s dětmi. Putování začíná v 9.30 u muzea a vede historickým jádrem Mělníka. Průvodcem bude historik muzea Lukáš Snopek, doprovázený svým zvídavým přítelem (maskotem muzea) Kocourkem Švarcem. Tato dvojice hravou formou, vtipnými dialogy a několika úkoly přiblíží účastníkům minulost města nad soutokem Labe s Vltavou a jeho zajímavosti.
Více zde: www.muzeum-melnik.cz

Setkání s netopýry, Vodní dům Hulice (11. 8.)
Ve Vodím domě v Hulicích je připraven program pro celou rodinu na téma netopýři. Součástí setkání bude přednáška zaměřená na anatomii netopýrů, životní cyklus, možnosti jejich obrany a ukázky živých netopýrů, a dále také netopýří výtvarná dílnička nebo promítání filmu pro děti Hurvínek a netopýři.
Více zde: www.vodni-dum.cz

Středočeské kulturní léto je v plném proudu (11. 8., 14. 8.)
V rámci Středočeského kulturního léta se ve středních Čechách odehrává řada kulturních představení. V tomto týdnu to jsou například představení Blbec k večeři na nádvoří vlašimského zámku ve čtvrtek 11. 8., operní árie v podání Marka Žihly v prostorách Muzea Rakovník ve stejný den, anebo v neděli 14. 8. Varieté pro všechny páry rukou v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy, koncert kapely Krajanka ve skanzenu v Kouřimi anebo koncert Věry Martinové v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.
Více zde: www.stredoceskekulturnileto.cz

Hudební festivaly jsou v plném proudu (12.-14. 8.)
Ve dnech 12.-14. 8. si na své přijdou milovníci hudebních festivalů, v těchto dnech se totiž s festivaly ve středních Čechách takřka roztrhl pytel. Chystá se například 13. 8. Kouřimská skála aneb vzpomínka na Petra Muka, 13. 8. Paráda fest v Přírodním amfiteátru Konopiště anebo 13. 8. také 39. ročník Kutnohorské kocábky. Ve dnech 12.-13. 8. proběhne Starák fest v Říčanech u Prahy, ve dnech 12.-14. 8. Repete fest v Rožmitále pod Třemšínem a dne 13. 8. také festival Houšťák v Brandýse nad Labem.
Více zde: www.kourimskaskala.cz, www.paradafest.frekvence1.cz, www.kocabka.wz.cz, www.starak.cz, www.rozmitalptr.czwww.houstak.cz

 Ochutnej Evropu, Nymburk (13. 8.)
Srpen, září a říjen se ponesou ve znamení pravidelné exploze vašich chuťových pohárků, chystá se totiž festival Ochutnej Evropu, který představí to nejlepší, co evropská kuchyně nabízí. Připraven je i bohatý doprovodný program a soutěže o hodnotné ceny. Zabaví se i nejmenší návštěvníci. Tentokrát se akce koná na prostranství u nymburských hradeb, a to opět v rámci oslav k předsednictví ČR v Radě Evropské unie a pořádá ji Středočeský kraj ve spolupráci se svými partnery a středočeskými městy.
Více zde: www.facebook.com/…45785137826/https://www.strednicechy.cz/…A5-13_07.pdf

Dny lidové architektury Středočeského kraje u Mělníka (13. 8.)
Středočeský kraj se rozhodl postupně představit v rámci Dnmů lidové architektury pestré bohatství vesnického stavitelství na svém území. Letos se uskuteční již šestý Den lidové architektury v pořadí, a to tentokrát ve Mlýně Vepřek v Nové Vsi u Mělníka v sobotu 13. 8. Součástí celodenního programu bude také udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje. Během následujícího programu proběhne představení brožurky Vodní mlýny na okrese Mělník a výstavy na stejné téma.
Více zde: www.muzeum-melnik.cz
Připravila Linda Dlouhá.

www.strednicechy.cz
www.centralbohemia.cz
www.facebook.com/…trednicechy/    

#VisitCentral­Bohemia