Menu

Soutěž Vesnice roku 2018 jde do finále

13. 09. 2018

Další ročník soutěže Vesnice roku finišuje. Vítěz bude vyhlášen už tuto sobotu 15. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích. Předání cen se samozřejmě zúčastní i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová společně s ostatními zástupci vyhlašovatelů soutěže. Právě Ministerstvo pro místní rozvoj je totiž jedním z vyhlašovatelů soutěže, která si za dobu téměř čtvrt století získala velkou prestiž.

„Soutěž Vesnice roku umožňuje nahlédnout do každého koutu našeho venkova. Vidíme, jak s úctou a respektem všechny obce přistupují k historickému bohatství, k tradicím, s jakou přirozeností podporují spolkový, společenský a sportovní život, s jakou péčí se věnují zeleni a ochraně životní prostředí, a že promyšleně a prakticky připravují plány, investují a tím vším dělají ze svých vesnic krásná místa nejen pro bydlení, ale hlavně pro život. Jarmark venkova je jedinečnou příležitostí, kde návštěvník může poznat, ale také ,ochutnat´ všechny finalisty letošního ročníku,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole získaly tyto obce: Svatý Jan nad Malší z okresu České Budějovice, Hrušky z okresu Vyškov, Nový Kostel z okresu Cheb, Stěžery z okresu Hradec Králové, Tatobity z okresu Semily, Úvalno z okresu Bruntál, Šumvald z okresu Olomouc, Pustá Kamenice z okresu Svitavy, Kamenný Újezd z okresu Rokycany, Cítov z okresu Mělník, Kytlice z okresu Děčín, Vepříkov z okresu Havlíčkův Brod a Dolní Němčí z okresu Uherské Hradiště. Vítěz celostátního kola bude vyhlášen na Jarmarku venkova v Luhačovicích dne 15. září. Vítěz a nositel titulu „Vesnice roku 2018“, do níž se letos přihlásilo 228 obcí, získá finanční odměnu formou dotace od Ministerstva pro místní rozvoj a vůz na dva roky zdarma od partnera letošního ročníku soutěže ŠKODA AUTO. 
Připravil Vilém Frček.

Finalisté soutěže Vesnice roku 2018

www.mmr.cz
www.vesniceroku.cz

 

Czech specials
Restaurace Novoměstský pivovar