Menu

Prohlídky muzeí a galerií jsou ve středních Čechách online

16. 04. 2020

Muzea, galerie, ale i historické památky ve středních Čechách v době koronavirové pandemie zavedly virtuální exkurze vybraných expozic. Středočeská centrála cestovního ruchu vás informuje o prohlídkách, kterých se můžete zúčastnit z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.

Galerie Středočeského kraje (GASK) nabízí virtuální výstavu Jiřího Trnky
GASK je připraven na online provoz, kurátoři a edukátoři si pro e-návštěvníky připravili spoustu zajímavého obsahu. Virtuálně si mohou prohlédnout velmi populární výstavu Jiřího Trnky V zahradách imaginace, která již po znovuotevření bran GASKu nebude přístupná. Zcela nově je připravena virtuální prohlídka výstavy Artikl, dále je v přípravě natáčení prohlídky výstavy Evy Sakuma Portrét Kóro, či výstavy Jaroslavy Severové Nejisté skutečnosti.

Virtuální prohlídka Hornického muzea
Hornické muzeum v Příbrami je jako všechny ostatní instituce tohoto druhu uzavřeno, ale do jeho podzemí i výstavních prostor mohou zájemci nahlédnout i ze svého obývacího pokoje. Pracovníci Hornického muzea připravili seznam několika televizních pořadů, prostřednictvím kterých se z pohodlí svého domova přenesete do prostředí úplně odlišného – mezi industriální památky a do tajemného podzemí. 

Virtuální prohlídky zavedly i další muzea ve středních Čechách
Například mělnické muzeum nabízí virtuální ukázku svých stálých sbírek a prohlídku výstavy Kapucíni na Mělníku, dále zveřejnilo kvíz související s expozicí historických kočárků. 

V Městském muzeu v Kralupech nad Vltavou proběhla poutavá výstava českého výtvarníka a spisovatele Martina Patřičného nazvaná Díky dřevu a muzeum se rozhodlo natočit záznam z komentované prohlídky. Výstavou provází sám umělec, jehož specializací je práce se dřevem, z něhož vytváří obrazy a sochy. 

Inspirovaly se i některé hrady a oblasti
Hrad Křivoklát spustil projekt prohlídek přes youtube a návštěvníci tohoto kanálu si tak mohu projit v tuto chvíli tři krátká videa.
Hrady Žebrák a Točník zase nahrávají prohlídky na svůj facebook, kde se mimo jiné, můžete podívat do jinak uzavřeného prostoru staré hradní kaple.

Videoprohlídka kraje blanických rytířů
Ve dnech, kdy jsou bezpečí a ohleduplnost k druhým tolik důležité, je nejlepší zůstat doma a výlet do přírody odložit na dobu, až si ho budete moci užít naplno. Kraj blanických rytířů je natolik podmanivý, že vás jeho krásy nadchnou i v online podobě. Na stránkách www.blanik.net najdou e-výletníci video trasy kopírující značené naučné stezky a jednu cyklostezku.   

Rekonstrukce Kutnohorské kostnice
Situaci v době koronavirové pandemie se rozhodla řešit i kostnice v Kutné Hoře. Kampaň „#spolecnejio­pravime“ nabízí online koupi vstupenky v ceně 100kč s platností 3 roky.  Jedná se o kampaň na podporu rekonstrukce kostnice, která je velmi finančně náročná. Držitele vstupenky bude opravňovat nejen ke vstupu do kostnice, ale i do katedrály Nanebevzetí.
Připravil Tomáš Haspeklo.

www.strednicechy.cz
www.centralbohemia.cz
#VisitCentral­Bohemia

 

Czech specials new