Menu

Prohlášení Smartwings k aktuální provozní situaci

05. 04. 2019

Vzhledem k současné situaci, kdy stále není jasné, kdy se nejnovější verze letadel Boeingu 737 MAX vrátí zpět do provozu, přistupuje největší česká letecká společnost Smartwings k realizaci nutných opatření s cílem co nejvíce zmírnit dopady této situace na naše cestující, obchodní partnery a provoz celé skupiny Smartwings během letní sezóny. Na základě poslední analýzy jsme nuceni z výše uvedených důvodů snížit kapacitu na linkách Smartwings realizovaných z Česka pro období letní sezóny o 8 %. Lety Českých aerolinií budou provozovány beze změn dle letového řádu.

Tato situace, do které se letecké společnosti a naši klienti dostali, nás velice mrzí, o to víc, že jsme jí nezavinili. Děláme maximum pro minimalizaci dopadů, které uzemnění letadel Boeing 737 MAX 8 má na náš letový provoz a cestovní plány našich cestujících, a také proto, abychom zabránili dalším případným škodám,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.

Snížení kapacity na linkách Smartwings bude realizováno: 
-          úpravou letových řádů (změny letových časů) na vybraných linkách 
-          snížením počtu frekvencí u některých destinací
-          příp. dočasným pozastavením provozu některých linek 

Smartwings nabídne v těchto případech zákazníkům, kteří budou případně dotčeni těmito změnami překnihování na jiné lety, a v případech, kdy bude jejich let zrušen a nevyužijí možnost překnihování, vrácení peněz. Smartwings má ve flotile celkem 7 letadel Boeing 737 MAX 8 a dalších devět měla společnost obdržet do začátku letní sezóny. Nová letadla Boeing 737 MAX 8 tak měla v letní sezoně činit zhruba jednu třetinu flotily. Vzhledem k rozsahu dopadů, které globální „uzemnění“ letounů na naši společnost má, se tak není možné se nepříznivým efektům zcela vyhnout. Společ­nost Smartwings se omlouvá za nepříjemnosti všem zákazníkům, kteří budou dotčeni případnými změnami. 
Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Letadly Smartwings Group loni letělo přes 10 milionů cestujících. Skupina realizovala rekordních 72 405 letů a její letadla přistávala na 434 letištích po celém světě. Smartwings Group zahrnuje sedm společností a v rámci letecké přepravy koncern využívá dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.
Připravila Vlaďka Dufková. 

www.smartwings.com 
www.csa.cz

 

Czech specials new