Menu

Portál Kudy z nudy v roce 2018 dosáhl rekordní návštěvnosti

02. 01. 2019

Tuzemské turistické cíle zažívají nebývalý nápor návštěvníků. Také portál Kudy z nudy zaznamenal největší počet návštěv ve své historii. Celkem web dosáhl 16,3 milionu návštěv, tedy o 3 miliony více než v roce 2017. O co byl největší zájem? Dominují tradiční turistické cíle a velké akce: vánoční trhy, festivaly ledových soch, gastronomické slavnosti a sportovní události. Velkou čtenost na webu i ohlas na sociálních sítích mají stezky v korunách stromů, přírodní vyhlídky, interaktivní muzea s programy pro rodiny s dětmi a také hrady a zámky.

Která místa si uživatelé na kudyznudy.cz zamilovali v roce 2018? 
Vedle Stezky korunami stromů v Janských Lázních a Stezky v oblacích na Dolní Moravě to byly již tradičně cíle rodinných výletů s dětmi. Lákala moderní interaktivní muzea v podobě Muzea Smyslů, Techmanie a Vida! i stará řemesla a lidová architektura ve Skanzenu Rožnov nebo Babiččino údolí. Své příznivce má široká škála tradičních cílů, které uspěly i v minulých letech – od zábavního parku Mirakulum v Milovicích přes pohádkovou vesničku Podlesíčko až po Pohádkové peklo Čertovina u Hlinska. Oblibu hradů a zámků potvrdily hojně navštěvované stránky Křivoklátu, Nových Hradů, Sychrova, Pernštejna, Bouzova a Drábských světniček. V kategorii příroda s přehledem vede České Švýcarsko. Dále se nejvíce četly články o Velké Americe, Pálavě a vyhlídce Máj nad bývalými Svatojánskými proudy. Samozřejmě bodovaly i další stezky v korunách stromů či v oblacích, tedy jak Stezka na Lipně, tak naučná stezka Beskydské nebe a také nově připravovaná Stezka Pustevny. Zálibu v kuriozitách a tajemnu potvrdila čtenost článků o nedokončeném chrámu v Panenském Týnci, motorkářských jeskyních v Pekelných dolech a také tip na výlet k jednomu ze sedmi divů Česka, k horní nádrži přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně.
Nejvyhledávanější akce v roce 2018 zahrnují novinky i každoročně opakované události. Vedle konkrétních aktuálních tipů na víkendy v Praze a souhrnů kulturních akcí a zajímavých festivalů roste zájem o zábavu, kulturu a gastronomii – alespoň tomu odpovídá výběr akcí, které uživatelé v roce 2018 navštěvovali nejčastěji. Mezi velmi oblíbené patří festival muzejních nocí, čelní příčky v žebříčku oblíbených akcí tradičně patří také Řípské pouti a Matějské pouti, ale bodovaly i výstavy – například výstava Retro biják 60. – 90. let věnovaná kostýmům z československých filmů a seriálů, výstava k otevření Národního muzea nebo výstava Mumie světa. 
Spousty čtenářů přilákaly stránky pražského Signal Festivalu nebo přehlídky ledových soch na Pustevnách a v Rožnově pod Radhoštěm. Milovníkům dobrého jídla, pití a řemesel učarovaly burčákový pochod, hrnčířské trhy v Berouně, Tvarůžkový festival v Olomouci a různé farmářské trhy. V závěru roku bodovala celá řada akcí k 100. výročí republiky, zaujal i Týden sportu zdarma a pražské Vánoční trhy, významnému růstu čelily i další adventní programy v Brně a Olomouci.

Portál Kudy z nudy v číslech:
• v roce 2018 využilo portál přes 7,4 mil. uživatelů, více než polovina uživatelů se na portál opakovaně vrací, web dosáhl 16,3 milionů návštěv a 56 mil. zobrazení článků
• provozovatelé tu inzerují přes 80 tis. aktuálních nabídek na trávení volného času a akcí
• meziroční růst návštěvnosti je 22 %, roste také výrazně podíl vracejících se uživatelů (průměrný počet návštěv na uživatele 2,2)
• rekordní návštěvnost webu za červenec 2018 dosáhla 2,4 mil. návštěv
• denně si na web „klikne“ až 100 tis. návštěvníků, nejsilněji jsou zastoupeni uživatelé ve věku 25–34 let (33%) a 35–44 let (23%), ženy tvoří 60 % uživatelů portálu
• největší procento uživatelů je z Prahy (38 %), Středních Čech (10 %) a Jižní Moravy (8 %), a tomu odpovídají i nejvyhledávanější stránky jednotlivých regionů 
• nejvyšší zájem je o turistické cíle vhodné pro rodiny s dětmi, kulturní nabídku a letní aktivity v přírodě
• v návštěvnosti jednoznačně vede organické vyhledávání, téměř 55 % přístupů statistiky zaznamenaly z mobilů a tabletů
• na webu je přes 70 tisíc registrovaných uživatelů
• profil portálu má na Facebooku již 450 tisíc fanoušků
Připravila Renata Kasalová.

www.czechtouris­m.cz
www.kudyznudy.cz
http://www.facebook.com/kudyznudy
kudy_z_nudy_1

 

Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new