Menu

Peru na Letné, káva Sofee otevírá svůj Lab veřejnosti

25. 07. 2020

Výběrová káva Sofee and the gang zve veřejnost na otevření Labu. Na opening párty, která se koná ve středu 29. července, nebudou chybět Sofee drinky, občerstvení a hudební doprovod. Od 15 do 21 hodin budou mít návštěvníci Labu na pražské Letné možnost si prohlédnout zákulisí výroby kávy Sofee a ochutnat kávu samotnou nebo jako variaci alko i nealko drinků připravených profesionálním baristou.

Každou celou hodinu proběhne prohlídka zákulisí výroby a od 18 hodin živé hudební vystoupení se saxofonem. Návštěvníci se také mohou těšit na soutěž. Ke každé objednávce kávy navíc obdrží lahvičku Sofee (50 ml) jako dárek. Nově je možné si přímo v Labu vyzvednout své objednávky z e-shopu na webu. Za speciální cenu lze na místě zakoupit i merch z dílny Sofee – trička nebo dekantéry.

Výběrovou kávu Sofee lze připravit kdykoliv a kdekoliv. Jednoduše, bez baristy. Bez éček, bez konzervantů a bez chemie. Aktuální novinka Sofee se od jara vyrábí z kávových zrn dovážených z Peru. „Nová zrnka odrůdy Arabika Caturra byla dovezena z oblasti Cajamarca, z plantáže v nadmořské výšce více než 1200 metrů a má chuťový profil bílého kakaa, exotické papáji a chilli papričky. Nejen fajnšmekři ocení i skóre cupping, které se vyšplhalo k 86 bodům," zve na opening párty majoritní vlastník značky Sofee and the gang Pavel Vachek.


Jeden shot Sofee v lahvičce (25 ml) odpovídá jednomu espressu a k výrobě není potřeba kávový mlýnek, kávovar ani barista. Sofee je ideální na cesty, při sportu, na nedělní ráno, na chatu, na piknik nebo na festivaly.

Vedle rychlé přípravy je výhodou, že kávu z lahvičky lze připravit na nespočet způsobů – jako filtr s horkou vodou, studenou jako espresso, s mlékem jako cappuccino. Je ale také skvělou ingrediencí pro přípravu letních drinků. Velkým hitem je Sofee s tonikem a ledem, přidat se dá také kvalitní Gin. Oblíbený je speciální koktejl z výběrové kávy, pomerančové šťávy a ořechovky. Recepty a návody na přípravu najdete ZDE

Termín: 29. července od 15 do 21 hodin
Místo: Jana Zajíce 167/36, Praha 7 
Facebook akce
Vstup a ochutnávka kávy zdarma. Drink Sofee za symbolickou cenu.
Připravila Lucie Vurbsová.

https://sofeeandthegang.com/