Menu

Oscarové Ostře sledované vlaky se točily ve středních Čechách

11. 05. 2020

Legendární scéna Oscarem oceněného filmu se natáčela na nádraží v Loděnici nedaleko Berouna.

Jiří Menzel si pro svůj režijní debut z roku 1966 na motivy stejnojmenné novely Bohumila Hrabala vybíral z několika nádražních budov z celého Československa.  Až na pár ateliérových záběrů byl celý film natočen v prostorách nádražní budovy v Loděnici u Berouna a to včetně slavné scény, kdy výpravčí Hubička razítkuje pozadí mladé Zdeničky. Menzelovi bylo v té době 28 let a v roce 1968 byl film oceněn Oscarem.

Pokud byste se rozhodli jít po stopách železničářského učně Miloše Hrmy v podání Václava Neckáře a  navštívit nádraží v Loděnici, pak jistě stojí za to si udělat výlet do nedaleké sklárny Glasstar v Nenačovicích, podívat se do Chrustenické šachty, nebo do Svatého Jana pod Skalou. Aktivnější turisté si v CHKO Český kras mohou udělat výlet po cyklostezce motající se kolem řeky Berounky.

Ostře sledované vlaky můžete vidět i příští týden 14.5. ve 22:00 na ČT a pokud byste se chtěli dozvědět více informací, které vaše oblíbené filmy se točily ve středních Čechách, můžete navštívit web naší filmové kanceláře http://www.strednicechyfilm.cz/
Připravil Tomáš Haspeklo.

www.strednicechyfilm.cz
www.strednicechy.cz
www.centralbohemia.cz
#VisitCentral­Bohemia 
 

 

 

 

 

Czech specials new