Menu

Open House Brno 2020 zdarma otevře desítky míst: 25-26/4/2020

05. 03. 2020

Oblíbený architektonický festival Open House Brno již potřetí zpřístupní lidem stavby a místa, která jsou jim běžně zavřená, a ta známá jim ukáže jinak, než je doposud znali.

Letošní ročník festivalu bude mít výraznou industriální linku. Pozornost tak bude věnována mimo jiné právě průmyslovým objektům a technickým památkám, festival otevře například historicky hodnotnou parní elektrárnu Mahenova divadla nebo Teplárny Brno. Chybět nebudou oblíbené stavby z loňského ročníku jako sídlo Filharmonie Brno, nejvyšší budova v ČR AZ TOWER nebo Grandhotel Brno, ale přibude i řada nových.

Open House Brno 2020 umožní poslední dubnový víkend v Brně návštěvníkům zdarma nahlédnout do interiérů architektonicky zajímavých budov, zjistí, jak fungují administrativní a technické stavby a mnoho dalšího.

Už 28 let probíhá festival téměř v 50 městech a navštíví jej ročně až 2 miliony lidí. V Brně zaznamenal první jednodenní ročník přes 8 tisíc návštěv na 23 místech a druhý dvoudenní téměř 19 tisíc návštěv při počtu 70 zapojených míst. Organizátoři festivalu, TIC BRNO a Spolek Kultura & Management, letos připravují zapojit téměř 100 míst a budov během dvou dnů.
Připravila Lenka Němcová.  

www.openhousebrno.cz 

<a>www.ticbrno­.cz 

 

Czech specials new